Znamy dokładne terminy meczów polskich szczypiornistów w gdańskim turnieju o awans do igrzysk olimpijskich

W dniach 8-10 kwietnia w Ergo Arenie odbędzie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, w którym rywalami polskich piłkarzy ręcznych będą zespoły Macedonii, Chile oraz Tunezji. Biało-czerwoni wszystkie swoje mecze rozpoczną o godz. 20.30.
Podczas igrzysk w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia) o medale powalczy 12 reprezentacji. Pewni gry w turnieju są już Brazylia (jako gospodarz), Francja, Argentyna, Katar, Niemcy oraz Egipt. Do obsadzenia pozostało więc sześć miejsc. Zajmą je najlepsze zespoły z trzech kwietniowych turniejów kwalifikacyjnych.

Jeden z nich odbędzie się w Ergo Arenie. Rywalami Polaków będą w nim zespoły Macedonii, Tunezji oraz Chile - wszystkie dużo niżej notowane niż biało-czerwoni. Do igrzysk zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny z gdańskiego turnieju. Będzie on miał dodatkowy smaczek, gdyż w roli selekcjonera naszej reprezentacji zadebiutuje Tałant Dujszebajew.

Znamy już dokładny terminarz gdańskiego turnieju. Polacy swoje wszystkie spotkania rozpoczną o godz. 20.30. Z kolei pierwsze mecze danego dnia zaplanowano na godz. 18. Cały turniej pokaże Polsat Sport, natomiast mecze Polaków będą też do obejrzenia na kanale Polsat Sport News.

Od początku marca w sprzedaży są już bilety na turniej w cenach: 99 zł, 79 zł, 59 zł (na poszczególne dni) oraz 250 zł, 200 zł, 150 zł (karnety na cały turniej). Można je kupić na internetowej stronie pilkareczna.ebilet.pl/pilkareczna.php oraz w kasie nr 3 Ergo Areny.

Terminarz turnieju w Gdańsku:

8 kwietnia: Chile - Tunezja (godz. 18), Polska - Macedonia (20.30)

9 kwietnia: Macedonia - Tunezja (18), Polska - Chile (20.30)

10 kwietnia: Macedonia - Chile (18), Polska - Tunezja (20.30)

Pozostałe turnieje kwalifikacyjne (także w dniach 8-10 kwietnia):

Malmoe: Szwecja, Hiszpania, Słowenia, Iran

Herning: Dania, Norwegia, Chorwacja, Bahrajn

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?