Hokeiści Stoczniowca 2014 wystartują w rozgrywkach ekstraklasy!

Hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk w listopadzie ubiegłego roku wywalczyli awans do ekstraklasy. W środę zarząd klubu potwierdził, że zespół przystąpi do rozgrywek. - Budżet, którym dysponujemy na ten moment pozwolił podjąć decyzję o zgłoszeniu drużyny do startu w Polskiej Hokej Lidze w nowym sezonie. Chociaż wciąż szukamy nowych sponsorów - mówi prezes klubu Bartosz Purzyński.
Ostatni, decydujący o awansie mecz rozgrywek I ligi sezonu 2015/16 z UKH Dębica oglądało na żywo w hali Olivia niemal 4 tys. kibiców. Po wygranym 5:1 spotkaniu była ogromna radość, szampan i wielkie nadzieje. Nadzieje, że w najbliższych miesiącach uda się kontynuować to niesamowite przedsięwzięcie. Przypomnijmy: w 2014 roku grupa pasjonatów działających pod szyldem Stowarzyszenia Pomorski Klub Hokejowy 2014 podjęła próbę odrodzenia tej bardzo popularnej w Trójmieście dyscypliny sportu. Udało im się to błyskawicznie i to w okolicznościach wręcz niezwykłych, bo zarówno kierownictwo klubu, jak i zawodnicy oraz sztab trenerski pracowali i grali za darmo.

Zaledwie po dwóch sezonach zespołowi udało się wrócić do ekstraklasy. Dziś jego start w rozpoczynającym się we wrześniu nowym sezonie Polskiej Hokej Ligi jest przesądzony.

Potrzebne minimum 2 mln zł

- Wymóg Polskiej Hokej Ligi stanowi, że aby przystąpić do rozgrywek, trzeba mieć zabezpieczony budżet na poziomie 2 mln zł. Dziś wiemy, że go spełnimy, choć w poprzednich latach zdarzały się sytuacje kiedy dopuszczano kluby, które nie miały gwarancji na taką sumę - mówi prezes klubu Bartosz Purzyński. - My jednak chcemy być wiarygodni, do tej pory nie dawaliśmy obietnic bez pokrycia i tak jest również tym razem. Nie możemy sobie pozwolić na jakąś prowizorkę, która np. skutkowałaby wycofaniem się z rozgrywek już w ich trakcie - podkreśla Purzyński.

Reklama już za 100 zł miesięcznie

Jaki będzie ostateczny budżet klubu póki co nie wiadomo.

- Sytuacja jest bardzo dynamiczna i cały czas pracujemy nad tym aby był on jak najwyższy. To pozwoli nam spokojniej patrzeć w przyszłość i grać o ambitne cele. Z częścią sponsorów jesteśmy już po słowie, z niektórymi trwają rozmowy, wciąż szukamy też nowych partnerów biznesowych. Bazując na doświadczeniu innych krajów oraz pierwszych dwóch sezonów w Gdańsku wiemy, że nasi partnerzy mogą profitować z wzajemnej kooperacji i te relacje biznesowe przynoszą korzyści wszystkim stronom. Między innymi dlatego uruchomiliśmy nową inicjatywę dla małego biznesu - Klub Wsparcia. To uzupełnienie oferty dotychczasowego Klubu Biznesu skierowanego do sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz Klubu Indywidualnego Wsparcia dla osób indywidualnych. Każdy mały przedsiębiorca czy rzemieślnik, który identyfikuje się z gdańskim klubem będzie miał w nadchodzącym sezonie możliwość wspierania go i oficjalnego informowania o tym swoich klientów poprzez uzgodnioną identyfikację wizualną już za 100 złotych miesięcznie. To kolejny projekt, którego celem jest wzmocnienie identyfikacji z naszym zespołem i rozwój społeczności kibiców hokeja w Gdańsku - zaznacza Purzyński.

Awans do ekstraklasy wiążę się też z przekształceniem klubu w spółkę akcyjną co stanie się w najbliższym czasie. - Jesteśmy na to przygotowani - zapewnia Purzyński.

Najpierw trener, potem zawodnicy

W tej chwili klub koncentruje się na zamknięciu negocjacji z kandydatami na trenera. Jest ich pięciu, wszyscy pochodzą z zagranicy. Nazwisko nowego szkoleniowca ma być znane w przeciągu dwóch tygodni. Następnie rozpoczną się rozmowy z zawodnikami.

- Do końca kwietnia ważne kontrakty ma 25 hokeistów, którzy wywalczyli awans do PHL. Wszystkim chcielibyśmy dać szanse podjęcia walki o miejsce w drużynie na kolejny sezon. Oczywiście myślimy też o wzmocnieniach, jesteśmy w kontakcie z naszymi wychowankami grającymi w innych klubach. Niektórzy, mowa przede wszystkim o reprezentantach Polski, są poza naszym zasięgiem, ale część z nich może wrócić do Gdańska - podkreśla wiceprezes klubu Arkadiusz Bruliński. - Myślimy również o obcokrajowcach. Ma być ich dwóch, może trzech, ale za to takich, którzy zdecydowanie podniosą poziom zespołu. Przeciętniacy nas nie interesują. Oczywiście ostatecznie o kształcie zespołu decydować będzie nowy trener - dodaje prezes Purzyński.

Zespół przygotowania do nowego sezonu rozpocznie na początku maja.

HOKEJ TO SPORT TYLKO DLA MĘŻCZYZN? A GDZIE TAM! SPRAWDŹ SAM
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111913,19876914,hokeisci-stoczniowca-2014-wystartuja-w-rozgrywkach-ekstraklasy.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Hokeiści Stoczniowca 2014 wystartują w rozgrywkach ekstraklasy!","datePublished":"2016-04-06T13:45:00Z","dateModified":"2016-04-06T17:36:47Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk w listopadzie ubiegłego roku wywalczyli awans do ekstraklasy. W środę zarząd klubu potwierdził, że zespół przystąpi do rozgrywek. - Budżet, którym dysponujemy na ten moment pozwolił podjąć decyzję o zgłoszeniu drużyny do startu w Polskiej Hokej Lidze w nowym sezonie. Chociaż wciąż szukamy nowych sponsorów - mówi prezes klubu Bartosz Purzyński.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Tomasz Osowski","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Hokeiści Stoczniowca 2014 wystartują w rozgrywkach ekstraklasy!","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/20/4d/12/z19193120V,Automatyka-Stoczniowiec-2014---UKH-Debica-5-1.jpg","name":"Automatyka Stoczniowiec 2014 - UKH Dębica 5:1","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/90/4e/12/z19195280V.jpg","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/22/4d/12/z19193122V,Automatyka-Stoczniowiec-2014---UKH-Debica-5-1.jpg","name":"Automatyka Stoczniowiec 2014 - UKH Dębica 5:1","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/21/4d/12/z19193121V,Automatyka-Stoczniowiec-2014---UKH-Debica-5-1.jpg","name":"Automatyka Stoczniowiec 2014 - UKH Dębica 5:1","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/1f/4d/12/z19193119V,Hokeisci-Stoczniowca-2014-wracaja-na-lod.jpg","name":"Hokeiści Stoczniowca 2014 wracają na lód","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/1e/4d/12/z19193118V,Automatyka-Stoczniowiec-2014---UKH-Debica-5-1.jpg","name":"Automatyka Stoczniowiec 2014 - UKH Dębica 5:1","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/1d/4d/12/z19193117V,Automatyka-Stoczniowiec-2014---UKH-Debica-5-1.jpg","name":"Automatyka Stoczniowiec 2014 - UKH Dębica 5:1","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/1c/4d/12/z19193116V,Automatyka-Stoczniowiec-2014---UKH-Debica-5-1.jpg","name":"Automatyka Stoczniowiec 2014 - UKH Dębica 5:1","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}