Majówka na sportowo z MOSiR Sopot [ZDJĘCIA]

Dużym zainteresowaniem ze strony uczestników i kibiców cieszyła się ?Sopocka Majówka na sportowo? zorganizowana przez miejscowy MOSiR. W jej ramach odbył się turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup, który był równocześnie otwarciem sezonu na sopockiej plaży.
Wystartowało w nim 13 par, które rywalizowały najpierw w grupach, a następnie systemem pucharowym. Przed zawodami wielką atrakcją dla uczestników było spotkanie i możliwość poodbijania piłki z zawodniczkami PGE Atomu Trefl Mają Tokarską i Katarzyną Zaroślińską, które kilka dni wcześniej wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski.

Turniej wygrała para Mateusz Zięba (Elbląg)/Adrian Białecki (Gołdap), która w niezwykle zaciętym spotkaniu finałowym pokonała Marcina Radziewicza (Braniewo) i Marka Rogińskiego (Gdynia) 21:19.

Wyniki turnieju siatkówki plażowej Ziaja Cup w kat. open

Ćwierćfinały: Mateusz Zięba, Adrian Białecki (Elbląg, Gołdap) - Michał Gajewski, Kacper Szymula (Malbork) 21:13, Jakub Sipurzyński, Wojciech Wojciechowicz (Gdynia, Pruszcz) - Maciej Konkol, Paweł Huliński (Gdynia, Soppot) 21:17, Jakub Sulima, Przemysław Smereka (Gdańsk) - Maciej Fabiańczyk, Szymon Sipurzyński (Paryż, Gdynia) 21:19, Marcin Radziewicz, Marek Rogiński (Braniewo,Gdynia) - Sebastian Koska, Marek Rostek (Sopot) 21:11

Półfinały: Zięba, Białecki - Sipurzyński, Wojciechowicz 21:15, Radziewicz, Rogiński - Sulima Smereka 21:16

O 3. miejsce: Sulima, Smereka - Sipurzyński, Wojciechowicz 21:14

Finał: Zięba, Białecki - Radziewicz, Rogiński 21:19

W ramach "Sopockiej Majówki na sportowo" rozegrano też m.in. rodzinny turniej tenisa stołowego oraz turnieje piłki nożnej na sopockich błoniach i boule o puchar "Sopocki Zdrój".

W tym pierwszym wystartowało siedem zespołów, które rywalizowały w Szkole Podstawowej nr 8. Najlepsza okazała się rodzina Pręda I (Marcin, Paulina), pokonując w finale rodzinę Madziar (Krzysztof, Łucja i Jowanka) z Sopotu. W meczu o 3. miejsce Mydlarscy I (Jarosław, Jan) zwyciężyli rodzinę Gałka (Ada, Malwina i Makary) z Sopotu.

Z kolei w turnieju piłki nożnej dominował zespół KS Karlikowo. W zmaganiach rocznika 2006 i młodsi wygrał zespół KS Karlikowo II Sopot w składzie: Filip Plasota, Krzysztof Alm, Igor Wypych, Dawid Wypych, Jeremi Konefał, Patryk Laskowski.

W kategorii rocznika 2003-2005 najlepszy okazał się zespół KS Karlikowo I Sopot, który w finale pokonał ekipę Strikes Sopot 2:1. Skład zwycięzców: Aleksander Konradci, Borys Majer, Ryszard Giłej, Michał Golicki, Maksymilian Szachta, Hubert Bartczak, Bartosz Zielonka.

W turnieju boule o puchar "Sopocki Zdrój" wzięło udział osiem zespołów (siedem dwuosobowych i jeden czteroosobowy). Po siedmiogodzinnej walce i siedmiu rozgrywkach "każdy z każdym" wyłoniła się następująca klasyfikacja końcowa:

1. Anna Szubielska/Michał Olejnik, 2. Karina Boksz/Sławomir Dzwoniarski, 3. Agnieszka Kupiec/Michał Kupiec, 4. Piotr Korus Piotr/Włodzimierz Krawczyk, 5. Roman Kempa/Paweł Goc, 6. Agata Kulikowicz/Dorota Todys, 7. Izabela Tybura/ Przemysław Topolewski/Konrad Świątkowski/Jarosław Hodura, 8. Marzena Jarosz/Przemysław Przeworski.

"Sopocką Majówkę na sportowo" wsparły firmy: Ziaja, PGE Atom Trefl i Coca Cola.