Rosną następcy Leszka Blanika

Sześć złotych, cztery srebrne i jeden brązowy medal - to dorobek gdańskich gimnastyków sportowych podczas mistrzostw Polski seniorów, które odbyły się w Zabrzu. Trenują oni m.in. pod okiem mistrza olimpijskiego Leszka Blanika.
Dwukrotny medalista olimpijski w skoku (złoto w 2008 r. w Pekinie, brąz w 2000 r. w Sydney), mistrz świata i Europy, od kilku miesięcy jest szkoleniowcem kadry narodowej seniorów, a jednocześnie głównym trenerem w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Gdańsku (do końca 2016 r. na terenie tutejszego AWFiS ma powstać specjalistyczna hala gimnastyczna im. Leszka Blanika). Jego asystentem jest Adam Koperski.

Ich podopieczni wywalczyli w Zabrzu osiem medali: Sebastian Gawroński został mistrzem Polski w układach na kółkach i poręczach (ponadto zdobył srebro i brąz), natomiast Patryk Rabstajn (obaj AZS AWFiS Gdańsk) okazał się najlepszy na koniu z łękami (zdobył również srebro). Ponadto dwa srebrne medale wywalczył Piotr Wieczorek, który również trenuje w Gdańsku, ale reprezentuje barwy KG Radlin.

Trzy złote medale dla AZS AWFiS wywalczyli też podopieczni trenera Piotra Mikołajaka. Łukasz Borkowski wygrał wielobój i ćwiczenia wolne, natomiast Marek Łyszczarz okazał się najlepszy w skoku. W sumie więc zawodnicy gdańskiego klubu wywalczyli sześć złotych medali.

W sumie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Gdańsku trenuje 10 zawodników, dla których celem jest występ i walka o medale podczas igrzysk w 2020 roku w Tokio. Na zbliżające się igrzyska w Rio de Janeiro polscy gimnastycy nie wywalczyli żadnej kwalifikacji.

GDAŃSKA PIŁKA RĘCZNA, CZYLI W CIENIU DAWNEJ CHWAŁY