Stoczniowiec 2014 kompletuje skład. Wraca kolejny wychowanek

Już 11 hokeistów podpisało kontrakty ze Stoczniowcem 2014 na sezon 2016/17. Kolejnym nowym zawodnikiem zespołu jest napastnik Mateusz Strużyk, który po pięciu latach wraca do swojego macierzystego klubu.
Strużyk opuścił Gdańsk po sezonie 2010/11 kiedy przeniósł się do JKH Jastrzębie. Potem występował również w Polonii Bytom, Orliku Opole, KTH Krynica, a ostatnio w Neście Toruń. W sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 184 mecze, w których strzelił 17 bramek i miał 28 asyst.

Strużyka bardzo dobrze zna nowy trener Stoczniowca Peter Ekroth. To właśnie za kadencji Szweda, wówczas niespełna 20-letni zawodnik zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski.

- Cieszę się, że po tylu latach wracam do miasta, w którym się wychowałem. Tworzy się tutaj ciekawa drużyna, która może wprowadzić nową jakość do PHL. Będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony i być mocną częścią tej drużyny - podkreślił Strużyk po podpisaniu umowy ze Stoczniowcem 2014.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z gdańskim klubem podpisali napastnicy Szymon Marzec, Maciej Rompkowski (obaj z Orlika Opole), Kacper Różycki (wypożyczenie z GKS Tychy), Jan Steber, Tomasz Ziółkowki i Michał Sochacki (wszyscy przedłużyli umowy), obrońcy Kamil Dolny (Orlik), Oskar Lehmann (powrót z wypożyczenia do Nesty Mires Toruń), Sebastian Wachowski (przedłużenie umowy), a także bramkarz Michał Kieler (Zagłębie Sosnowiec).