CSIO5* za nami. W Sopocie odbyły się zawody jeździeckie najwyższej rangi [ZDJĘCIA]

Miasto Sopot od wielu lat jest liderem rankingów oraz laureatem licznych nagród. Swój sukces zawdzięcza konsekwentnej realizacja strategii miasta. Jest też doskonałym gospodarzem zawodów jeździeckich najwyższej rangi.
Drugi rok z rzędu w Sopocie odbyły się 5-gwiazdkowe zawody w skokach przez przeszkody, w ramach których rozgrywany jest również Puchar Narodów.

To w nim najlepsza okazała się Ukraina, która zwyciężyła przed Austrią i Belgią. Tuż poza podium znaleźli się Hiszpanie. W sobotę najciekawiej zapowiadał się zaś konkurs "Potęga Skoku". Wygrał Francuz David Frederic, lecz drugi był już nasz reprezentant - Hubert Kierznowski. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął z kolei Michael Cristofoletti z Włoch. Na szczególną uwagę zasłużył również ostatni dzień zawodów, którego miały miejsce dwa konkursy. W pierwszym o nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego wygrał włoski zawodnik, Bruno Chimirri. Drugi był reprezentant Arabii Saudyjskiej Ramzy Al Duhami, trzeci natomiast Irlandczyk Shane Breen. Kolejnym niedzielnym akcentem było Grand Prix Sopotu. Tutaj triumfował Niemiec Patrick Stuhlmeyer, za którego plecami znalazł się Brazylijczyk Fabio Leivas da Costa oraz Belg Jerome Guery.

Łącznie odbyło się 11 konkursów, a wszystkie rozegrały się w ciągu czterech dni. Tegoroczne wydarzenie zasługuje na szczególną uwagę również z racji puli nagród, którą udało się pozyskać organizatorom. To właśnie tu, w Sopocie, padł rekord. 1,63 mln zł jest najwyższą, jaka kiedykolwiek była do wygrania w zawodach jeździeckich w Polsce.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH