Niemal 200 uczestników sopockiego "Biegu pod górę na Pętli Reja"

Za nami kolejna impreza z cyklu "Sopockie Lato". Na starcie "Biegu pod górę na Pętli Reja" stawiło się blisko 200 uczestników, a w kategorii open najlepsi okazali się Katarzyna Pobłocka oraz Piotr Pobłocki. Organizatorem zawodów był sopocki MOSiR.
Biegacze rywalizowali na malowniczej trasie wiodącej po sopockim lesie, a do pokonania mieli dystans 5 km. Na wszystkich uczestników na mecie czekał okolicznościowy drewniany medal oraz gorący poczęstunek. 

Dużo emocji przyniosła rywalizacja kobiet w "Biegu z Ziają". O kolejności na podium zadecydowały sekundy. Pierwsza linię mety minęła Katarzyna Pobłocka wyprzedzając o pięć sekund Elżbietę Tuwalską oraz o siedem sekund Małgorzatę Tuwalską.

Wśród mężczyzn w "Biegu z Ziają Yego" najlepszy okazał się ojciec Katarzyny - Piotr Pobłocki, drugi był Damian Wnuk, a trzeci Dariusz Guzowski.

Oprócz zwycięzców największe brawa otrzymali Jacek Bandurski i Stanisław Niwiński, którzy rywalizowali w kat. wiekowej powyżej 80 lat.

Najlepsi w kategorii open i poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary i nagrody. Imprezę wsparła firma "Ziaja".

Szczegółowe wyniki biegu TUTAJ, najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych TUTAJ.