Bilety na walkę Głowacki - Usyk w Ergo Arenie już w sprzedaży. Najtańsze po 70 zł

Ruszyła sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night, która odbędzie się 17 września w Ergo Arenie. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie walka o mistrzostwo świata WBO w wadze junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim i Ukraińcem Oleksandrem Usykiem.
To będzie jedno z największych wydarzeń w historii boksu zawodowego na polskiej ziemi. Pojedynki o mistrzostwo świata najważniejszych federacji (czyli WBA, WBC, WBO oraz IBF) organizowane są bowiem w naszym kraju bardzo rzadko. Ostatni odbył się niemal cztery lata temu - we wrześniu 2012 r. Krzysztof Włodarczyk we Wrocławiu pokonał na punkty Francisco Palaciosa (federacja WBC, waga junior ciężka).

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwsza walka o mistrzostwa świata, którą zobaczymy w Trójmieście. W kwietniu 2002 roku w hali Olivia Dariusz Michalczewski zmierzył się z Amerykaninem Joeyem DeGrandisem, wygrywając przed czasem już w 2. rundzie i broniąc tym samym pasa WBO w kategorii półciężkiej. Teraz polskich kibiców boksu znów czekają wielkie emocje, tym razem w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie..

Starcie 30-letniego Głowackiego, który pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej wywalczył w sierpniu 2015 r. nokautując w 11. rundzie Niemca Marco Hucka (w kwietniu obronił tytuł pokonując na punkty Amerykanina Steve'a Cunninghama), z młodszym o rok Usykiem zapowiada się pasjonująco. Obaj pięściarze jak do tej pory są bowiem niepokonani na zawodowym ringu - Polak wygrał wszystkie 26 pojedynków, z czego 16 przez nokaut, z kolei Usyk każdą ze swoich dziewięciu walk kończył przed czasem.

Ruszyła już sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night (jej początek zaplanowano na godz. 19). Można je nabywać na stronie www.eventim.pl, w punktach stacjonarnych sieci Eventim i salonach Empik, a także w kasie nr 3 Ergo Areny. Najtańsze wejściówki kosztują 70 zł, najdroższe 300 zł.

Warto dodać, że transmisja telewizyjna z gali dostępna będzie tylko w systemie pay-per-view. Za możliwość jej obejrzenia trzeba będzie zapłacić 40 zł.