Za nami kolejny turniej siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup

Jacek Falkiewicz i Dariusz Głowacki oraz Paweł Szostak i Wojciech Małecki okazali się najlepsi w kolejnej edycji turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup organizowanego przez sopocki MOSiR.
W turnieju młodzieżowym (rocznik 1999 i młodsi) pod nieobecność par walczących w półfinałach mistrzostw Polski kadetów w Szczecinie, zwyciężył duet z Pruszcza Gdańskiego Jacek Falkiewicz i Dariusz Głowacki. W decydujących meczach pokonali oni po zaciętej walce Michała Ambroziaka i Łukasza Żaka (Gdynia) oraz Kacpra Karasińskiego i Piotra Leśniewskiego (Gdańsk) zajęli I miejsce i zgłosili aspiracje to zwycięstwa w całym cyklu. Bardzo dobre wrażenie zrobiły pary dziewcząt, które swoje mecze przegrywały niewysoko (do 19 i 18) i zapowiedziały w następnych turniejach walkę o podium.

W turnieju głównym kategorii open zarówno w rozgrywkach grupowych, jak i fazie pucharowej nie do zatrzymania byli Paweł Szostak i Wojciech Małecki z Gdańska, którzy z każdym kolejnym meczem grali coraz lepiej i nie dawali rywalom żadnych szans. W finałowym starciu 21:16 pokonali parę Sławomir Wrzosek/Kamil Szlejter (Gdańsk), natomiast na 3. miejscu uplasowała się sopocka para Sebastian i Daniel Koska, którzy pokonali 21:9 Adama Raszpundę i Macieja Ważnego (Gdańsk)

W klasyfikacji ogólnej po dwóch turniejach na prowadzeniu jest Daniel Koska (11 pkt), który wyprzedza Pawła Hulińskiego i Przemysława Smerekę z Sopotu (9 pkt). Za zwycięstwo w całym cyklu zawodnicy otrzymują zegarki firmy Timex. Regulamin turniejów siatkówki plażowej na stronie www.mosir.sopot.pl.

Imprezę wsparły firmy: Ziaja, CityFit Gdańsk, U7, Arrows Games oraz Timex.

Wyniki Ziaja Cup 1999 i młodsi:

1. Jacek Falkiewicz/Dariusz Głowacki (Pruszcz Gd.) 2. Michał Ambroziak/Łukasz Żak (Gdynia), 3. Kacper Karasiński/Piotr Leśniewski (Gdańsk), 4. Małgorzata Kiełczewska/Wiktoria Bochniak (Gdynia), 5. Julia Kamerka/Katarzyna Marszewska (Gdynia)

Wyniki Ziaja Cup w kat.open:

Ćwierćfinały: Paweł Szostak/Wojciech Małecki (Gdańsk) - Artur Braun/Dominik Zawadzki (Warszawa) 21:2, Adam Raszpunda/Maciej Ważny (Gdańsk) - Arkadiusz Czech/Sebastian Królikowski (Warszawa) 21:15, Sebastian Koska/Daniel Koska (Sopot) - Paweł Huliński/Przemysław Smereka (Sopot) 21:17, Kamil Szlejter/Sławomir Wrzosek (Gdańsk) - Michał Żochowski/Bartosz Świerzak (Warszawa) 21:15

Półfinały: Szostak/Małecki - Ważny/Raszpunda 21:12, Szlejter/Wrzosek - Koska/Koska 21:14

O 3. miejsce: Koska/Koska - Ważny/Raszpunda 21:9

Finał: Szostak/Małecki - Szlejter/Wrzosek 21:16