17 sportowców z Pomorza w składzie na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro

Polski Komitet Olimpijski ogłosił ostateczny skład reprezentacji Polski na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W gronie 238 sportowców znalazło się 17 zawodniczek i zawodników z województwa pomorskiego.
Nominację do startu w Rio de Janeiro otrzymali: judoczka Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk), pływaczki Diana Sokołowska i Katarzyna Baranowska (obie AZS AWFiS Gdańsk), strzelec Piotr Daniluk (Flota Gdynia), wioślarze Mateusz Biskup i Miłosz Jankowski (obaj AZS AWFiS Gdańsk), żeglarze Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński (obaj AZS AWFiS Gdańsk), Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Irimina Mrózek-Gliszczyńska (Chojnicki Klub Żeglarski), lekkoatleci Angelika Cichocka, Anna Kiełbasińska, Karolina Tymińska i Patryk Dobek (wszyscy SKLA Sopot), bokser Tomasz Jabłoński (Sako Gdańsk) oraz siatkarz Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk).

Ten ostatni nie dostał jeszcze oficjalnego powołania od selekcjonera Stephane'a Antigi, ale jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego (np. kontuzja) przyjmujący Lotosu Trefla nominację ma pewną.

Naszymi największymi nadziejami medalowymi będą mistrzowie świata w żeglarskiej klasie RS:X Małgorzata Białecka i Piotr Myszka, mistrzyni Europy w biegu na 1500 m Angelika Cichocka oraz Mateusz Mika z drużyną siatkarzy. Na miłe niespodzianki najbardziej liczyć możemy przede wszystkim ze strony Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego w żeglarskiej klasie 470, Patryka Dobka w biegu na 400 m przez płotki oraz wioślarskiej czwórki podwójnej z Mateuszem Biskupem w składzie.

Pierwsza ceremonia ślubowania odbędzie się już 15 lipca i wezmą w niej udział pływacy. W następnych dniach, aż do 7 sierpnia, ślubować będą kolejni polscy reprezentanci.

Igrzyska w Rio de Janeiro potrwają od 5 do 21 sierpnia.