MOSiR Sopot zaprasza na kolejne turnieje siatkówki plażowej oraz wyścig pływacki dookoła molo

Sopocki MOSiR zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turniejach siatkówki plażowej Ziaja Cup, które odbędą się w najbliższy piątek i sobotę oraz sobotni wyścig pływacki dookoła sopockiego molo Timex Cup.
Piątkowy turniej siatkówki (22 lipca) przeznaczony jest dla urodzonych w 1999 roku i młodszych. Z kolei ten sobotni (23 lipca) rozegrany zostanie w kategorii open. W oba dni początek zmagań zaplanowano na godz. 10, a zapisy prowadzone będą przed zawodami przy wejściu na plażę nr 23. Przypomnijmy, że rozgrywki prowadzone są cyklicznie do końca lipca. Nagrody przyznawane są za miejsca 1.-3. w poszczególnych turniejach oraz dodatkowo za końcową klasyfikację Lata 2016. Przewidziane są również niespodzianki dla uczestników.

Turnieje wspierają firmy Ziaja, CityFit Gdańsk U7, Arrows Games oraz Timex.

Wyścig pływacki dookoła sopockiego molo

Z kolei w sobotę 23 lipca nastąpi inauguracja kolejnej edycji wyścigów pływackich dookoła sopockiego molo Timex Cup 2016, organizowanych przez sopocki MOSiR. Nad imprezą patronat objął prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Impreza ma trzy odsłony - 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia. Głównym sponsorem morskiej rywalizacji jest marka Timex, która kojarzona jest z wielkimi wydarzeniami sportowymi na świecie - maratonem nowojorskim i londyńskim czy mistrzostwami triatlonowymi na Hawajach.

Wszystko zaczęło się w 1986 r. gdy Timex zaprosił do współpracy kubańskiego maratończyka Alberto Salazaara, amerykańską biegaczkę i rekordzistkę świata Mary Decker Slaney oraz projektanta Johna Houlihana - mieli oni przekuć doświadczenia sportowców w urządzenie idealne. Tak powstał pierwszy model Timex Ironman, który zrewolucjonizował historię zegarków sportowych.

Każdy z uczestników sopockich, morskich zmagań przy odrobinie szczęścia będzie mógł wejść w posiadania takiego zegarka! A wszyscy zwycięzcy kategorii wiekowych oraz open zostaną takimi zegarkami nagrodzeni.

Uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania dystans ok. 1200 metrów, a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwało sopockie WOPR.

Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów w godz. 9-11.30 na plaży przy barze "Rybitwa" (wejście na plażę nr 23). Start wyznaczono w samo południe. Każdy, kto ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal, przewidziane są również nagrody.

Imprezę wspierają firmy Timex i Ziaja.

Więcej informacji na: www.mosir.sopot.pl