Sport.pl

37 zespołów wystąpiło w kolejnej edycji Sopot Beach Rugby [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna edycja Sopot Beach Rugby. Wystąpiło w nim 37 zespołów kobiecych i męskich z Polski oraz zagranicy. To obecnie jeden z największych na świecie turniejów rugby na plaży.
Sopot Beach Rugby 2016 było jednocześnie XXIV Memoriałem Edwarda Hodury - wybitnego zawodnika i trenera rugby, związanego przez lata z trójmiejskim sportem, twórcy sukcesów Ogniwa Sopot.

W ramach imprezy odbyły się w sumie trzy odrębne turnieju. W rywalizacji Sopot Beach Rugby Elite zwyciężyła drużyna Posnanii, która w meczu finałowym pokonała 5:4 Lechię Gdańsk. W starciu o 3. miejsce Ogniwo Sopot uległo 2:4 Alfie Bydgoszcz.

W turnieju Sopot Beach Rugby kobiet triumfowały mistrzynie Polski, czyli Biało-Zielone Ladies Gdańsk wygrywając 9:3 z AZS AWF Syrenki Warszawa. W meczu o brąz Błyskawice Rugby Wrocław pokonały 2:1 Atomówki BBRC Łódź.

Z kolei w turnieju Sopot Beach Rugby Open, który na starcie zgromadził największą ilość drużyn (20), najlepsi okazali się Banici Poznań, którzy w spotkaniu o 1. miejsce wygrali 4:2 z Polskimi Orłami. 3. pozycję zajęła debiutująca drużyna z Niemiec The Hoffs, która pokonała 3:0 Wyjew Gdynia.

Przed meczami finałowymi odbył się również mecz towarzyski, w którym obok synów Edwarda Hodury - byłych świetnych zawodników Jarosława i Sylwestra - wystąpili m.in. Artur Siódmiak oraz wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski.

Więcej o: