Rio 2016. Pływaczka Katarzyna Baranowska ostatnia w wyścigu na 200 m stylem zmiennym

Pływaczka AZS AWFiS Gdańsk Katarzyna Baranowska zajęła ostatnie miejsce w eliminacjach wyścigu na 200 m stylem zmiennym i rzecz jasna odpadła z dalszej rywalizacji.
Baranowska pojechała do Rio de Janeiro tylko dzięki "dzikiej karcie" otrzymanej od Światowej Federacji Pływackiej (FINA), gdyż nie wypełniła minimum na igrzyska. Był to wyraz uznania za jej dawne sukcesy. Apogeum formy przeżywała ona dekadę temu - w 2006 roku była wicemistrzynią Europy na 200 m st. zmiennym i brązową medalistką na dwa razy dłuższym dystansie. Dwa lata później na igrzyskach w Pekinie zajmowała w swoich konkurencjach odpowiednio 8. i 9. miejsce.

Potem na kilka lat zawiesiła karierę, wznowiła ją w 2013 r. Od tego czasu nawet nie zbliżyła się do swoich dawnych wyników, dlatego z jej startem w Rio nie wiązaliśmy wielkich nadziei. I rzeczywiście 29-letnia Baranowska w swoim wyścigu na 200 m st. zmiennym zajęła ostatnie 8. miejsce z bardzo słabym czasem 2.19,03 - niemal 12 sekund gorszym od najlepszej w eliminacjach Węgierki Katinki Hosszu. Tym samym Polka okazała się najwolniejsza w gronie 39 zawodniczek, które stanęły na starcie i zakończyła swój występ na igrzyskach.