Rio 2016. Dramatyczny mecz polskich siatkarzy, Mika grał w najlepszym okresie

Do tego polscy siatkarze zdążyli już przyzwyczaić. Wygrana w drugim meczu na IO w Rio de Janeiro z Iranem przyszła w dramatycznych okolicznościach po tiebreaku. Przyjmujący Lotosu Trefla Mateusz Mika grał w dwóch pierwszych setach.
To nie było wybitne spotkanie w wykonaniu zawodnika Lotosu Trefla. Mika zagrał jedynie w pierwszych dwóch setach - na boisku nie pojawił się już w dalszej fazie meczu. Statystycznie rzecz biorąc, przyjmujący zagrał w najlepszym okresie zespołu podczas spotkania, bo właśnie dwie pierwsze partie padły łupem biało-czerwonych.

Mika zdobył łącznie pięć punktów i popełnił dwa błędy. W drugim secie zastąpił go Rafał Buszek, który nie oddał już placu do końca spotkania. Polacy zagrali bardzo dobrze w dwóch pierwszych setach i prowadzili 2:0. Później w szeregi naszych siatkarzy wkradły się błędy, co skrzętnie wykorzystali Irańczycy, doprowadzając do tiebreaka. W nim na przewagi - w dramatycznych okolicznościach - triumfowali biało-czerwoni.

Teraz na zawodników Stephane'a Antigi czeka sensacyjny zwycięzca meczów z Iranem (3:0) i Rosją (3:1), a więc Argentyna. To spotkanie odbędzie się 11 sierpnia o godz. 20 polskiego czasu. W kolejnych dniach na Polaków czekają Rosjanie (13 sierpnia, godz. 20) oraz Kuba (15 sierpnia, godz. 22.05).