Cel Chałupy Maraton - charytatywny maraton pływacki

Ci, którzy odważą się w nim wystartować przepłyną 7 km z Pucka do Chałup. Popłyną nie tylko, by sprawdzić możliwości, ale także by pomóc podopiecznym Niesfornej Fundacji Surferskiej Pomocy.
Niemal każdy sportowiec amator ma marzenia. Często są związane z pokonywaniem słabości, lęków, ograniczeń. Podejmowanie wyzwań z pozoru niemożliwych leży w naturze ludzkiej. To właśnie było bodźcem do zorganizowania przez Klub Sportowy Celironman maratonu pływackiego. - Jest wyjątkowy. Nie jest wyścigiem jak większość podobnych zawodów. Wszyscy, którzy w dniach 13-15 sierpnia zdecydują się na przepłynięcie około 7 km w Zatoce Puckiej płyną nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla podopiecznych Niesfornej Fundacji Surferskiej Pomocy - podkreśla Kamil Adam Hirsz, prezes Celironman - Oprócz miłości do triathlonu i pływania zajmuję się wieloma sportami wodnymi takimi jak kite, wakeboard. Stąd dowiedziałem się o Fundacji. Od razu zaimponował mi pomysł pomocy ludziom, które ze względu na swoją niepełnosprawność i wykluczenie nie mogą doznawać tak pięknych rzeczy. Stąd nasza inicjatywa.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 13 sierpnia 2016 r. o godzinie 10 w bazie EasySurfCenter. (Chałupy 6). Zawody zostaną rozegrane jednego dnia, w którym będą najbardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Przewidywany termin startu to 13 sierpnia godz. 12.30 z plaży w Pucku. Meta będzie na plaży w Chałupach 6. Płyniemy w jednej zwartej grupie, a pływakom towarzyszyć będzie łódź prowadząca wraz z ratownikami WOPR.

Dla kibiców zorganizowana będzie Strefa Kibica na plaży w Chałupach 6. W programie zaplanowane jest testowanie pianek firmy ZOOT, a dla najmniejszych kibiców biegi z nagrodami.

Opłata startowa 50 zł. Wpisowe zostanie przekazane na wsparcie Fundacji. Regulamin i zapisy na: celironman.pl

Więcej o maratonie

Więcej o fundacji

Organizatorami wydarzenia są: K.S. Celironman S.A, artmedia-agencja.pl, Niesforna Fundacja Surferskiej Pomocy, EASY Surf Center, Chałupy 6.