Rio 2016. Angelika Cichocka w półfinale biegu na 1500 m

Angelika Cichocka (SKLA Sopot) zajmując 5. miejsce w biegu eliminacyjnym awansowała do półfinału biegu na 1500 m podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Dla znajdującej się w bardzo wysokiej formie Cichockiej bieg eliminacyjny wydawał się tylko formalnością, ale wcale tak nie było. Szarpane tempo spowodowało, że sopocianka nie za bardzo wiedziała jak się w tym całym zamieszaniu odnaleźć. Od początku biegła z tyłu stawki i mimo kilku prób przesunięcia się do przodu, jeszcze na 100 m przed metą zajmowała dalekie miejsce. Dopiero na ostatniej prostej mocno przyspieszyła i po świetnym finiszu wpadła na metę piąta (z czasem 4.11,76), co dało jej awans do półfinałów - awansowało do niech sześć najlepszych zawodniczek z każdego biegu eliminacyjnego plus sześć z najlepszymi czasami.

- Ten bieg był dla mnie bardzo ciężki, również przez to nierówne tempo. Ja zawsze powtarzałam, że biegi eliminacyjne są dla mnie najtrudniejsze i to się potwierdziło. Trzeba się rozkręcić, zapoznać z całą atmosferą igrzysk. Jestem w półfinale i to jest najważniejsze - mówiła Cichocka tuż po biegu przed kamerami TVP.

Półfinały odbędą się 15 sierpnia o godz. 2.30 polskiego czasu. Oprócz Cichockiej wystąpią w nich jeszcze dwie Polki - Sofia Ennaoui oraz Danuta Urbanik. Finał jest zaplanowany na 17 sierpnia (godz. 3.30).