Rio 2016. Świetna postawa Przybytka i Kołodzińskiego w klasie 49er. Zajmują 3. miejsce

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) po sześciu wyścigach regat olimpijskich w klasie 49er zajmują 3. miejsce. I to mimo kłopotów w ostatnim starcie dnia.
Rywalizacja w klasie 49er rozpoczęła się w piątek, ale wówczas udało się rozegrać tylko dwa z trzech zaplanowanych wyścigów - Polacy zajęli w nich 2. i 13. miejsce.

Dlatego w sobotę odbyły się aż cztery wyścigi. Przybytek z Kołodzińskim do pewnego momentu spisywali się w nich znakomicie. Zaczęli od dwóch 9. miejsc, a w kolejnym starcie zajęli 6. pozycję.

Jednak w ostatnim wyścigu nasza załoga miała kłopoty. Nie dopłynęła do mety i pierwotnie została sklasyfikowana na 21. miejscu. Jednak polska ekipa złożyła protest (dotyczył kolizji w trakcie wyścigu), który został uwzględniony. Polakom przyznano tzw. zadośćuczynienie i jako wynik tego wyścigu zaliczono średnią z pierwszych pięciu startów (czyli 7,6 pkt). To oznacza, że po dwóch dniach zajmują oni 3. pozycję (32,6 pkt). Prowadzą Nowozelandczycy Peter Burling i Blair Tuke (15), przed Niemcami Erikem Heilem i Thomasem Ploesselelm (17).

Kolejne trzy wyścigi zaplanowane są na 15 sierpnia (godz. 18.05).