Rio 2016. Przybytek i Kołodziński zakończyli regaty w klasie 49er na 8. miejscu

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli 5. miejsce w wyścigu medalowym klasy 49er i zakończyli olimpijskie zmagania na dobrej 8. pozycji.
Przybytek i Kołodziński od początku regat spisywali się bardzo dobrze, w pewnym momencie byli nawet na 3. miejscu. Jeden słabszy dzień na zakończenie rywalizacji w fazie podstawowej sprawił, że stracili szansę na medal, ale i tak występ w Rio de Janeiro uznać mogą za udany. W wyścigu medalowym dopłynęli do mety na 5. pozycji, dzięki czemu awansowali w "generalce" z 10. na 8. miejsce. Złoty medal zdobyli Nowozelandczycy Peter Burling oraz Blair Tuke.

Z kolei na 10. miejscu zakończyły regaty w klasie 470 Irmina Mrózek-Gliszczyńska (Chojnicki Klub Żeglarski) oraz Agnieszka Skrzypulec (Pogoń Szczecin). W przełożonym ze środy wyścigu medalowym Polki zajęły 5. pozycję, ale już wcześniej wiadomo było, że nie mają szans na nie poprawienie lokaty zajmowanej przed tym startem. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Brytyjki Hannah Mills i Saskia Clark.