W weekend w Gdańsku wielkie żużlowe emocje

W najbliższy weekend na gdańskim stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędą się dwie imprezy żużlowe. W sobotę o godz. 16 zespół Renault Zdunek Wybrzeże w kolejnym meczu Nice PLŻ zmierzy się z Polonią Piła. Z kolei w niedzielę o godz. 15 rozpocznie się turniej o Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi, w którym wystąpią czołowi zawodnicy świata, a także najlepsi Polacy.
Mecz Renault Zdunek Wybrzeża z Polonią nie ma już większego znaczenia dla gdańskiego zespołu, ale z pewnością podopieczni Grzegorza Dzikowskiego będą chcieli zrehabilitować się za dwie ostatnie wpadki na własnym torze - z Wandą Kraków (porażka 44:46) oraz z Orłem Łódź (40:50). Więcej o tym spotkaniu TUTAJ.

Z kolei w niedzielę gdańscy kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji najlepszych żużlowców świata. W turnieju o Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi wystąpi cała czołówka cyklu Grand Prix. Na starcie staną m.in. Greg Hancock, Tai Woffinden, Jason Doyle (to aktualnie pierwsza trójka w klasyfikacji Grand Prix), Chris Holder, Nicki Pedersen czy Niels Kristian Iversen. Nie zbraknie również topowych polskich żużlowców z Bartoszem Zmarzlikiem, Patrykiem Dudkiem czy Krzysztofem Kasprzakiem na czele. "Dziką kartę" do turnieju otrzymał wychowanek Wybrzeża Krystian Pieszczek.

Turniej pierwotnie miał odbyć się 14 sierpnia, ale ze względu na przełożenie właśnie na ten dzień Grand Prix w szwedzkiej Malilli, trzeba było znaleźć nowy termin. Zakupione wcześniej bilety (a także zaproszenia z konkursów), oczywiście zachowują ważność na powtórzone zawody. Natomiast ci kibice, którzy chcieliby zwrócić wejściówki i odzyskać pieniądze mogą to robić do 26 sierpnia. I tak: bilety zakupione przez serwis www.kupbilet.onet.pl można zwracać po wypełnieniu formularza zwrotu na stronie internetowej. Bilety zakupione w punktach sprzedaży bezpośredniej Empik i STS w całej Polsce można zwracać po przedstawieniu paragonu w tych punktach, w których zostały zakupione.

Z kolei zwroty biletów zakupionych w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku, Centrum Riviera w Gdyni, w serwisach www.speedway-shop.pl i www.kibicfanshop.pl oraz na stadionie żużlowym w Gdańsku są możliwe w sklepie firmowym Kibic Fan Shop przy ul. Marynarki Polskiej 98 w Gdańsku (w godzinach 8-17, wszelkie informacje pod numerem tel. 781 010 572 lub mailowo: biuro@kibicfanshop.pl). W tych miejscach można też cały czas kupować bilety na niedzielną imprezę.

Lista startowa PGE IMME w Gdańsku:

1. Grigorij Łaguta (ROW Rybnik), 2. Grzegorz Zengota (FOGO Unia Leszno), 3. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), 4. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), 5. Nicki Pedersen (FOGO Unia Leszno), 6. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), 7. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), 8. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów), 9. Chris Holder (Get Well Toruń), 10. Greg Hancock (Get Well Toruń), 11. Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), 12. Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów), 13. Tai Woffinden (BETARD Sparta Wrocław), 14. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów), 15. Vaclav Milik (BETARD Sparta Wrocław), 16. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)