Activediabet w Gdańsku. Najwyższa frekwencja!

W weekend na obiektach AWFiS w Gdańsku odbyły się zajęcia Activediabet, które udowadniają, że cukrzyca nie musi przeszkadzać w uprawianiu sportu.
Pomysłodawcą akcji - finansowanej głównie ze środków Ministerstwa Sportu - jest Michał Jeliński, wioślarz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu, który sam jest najlepszym przykładem na to, że cukrzyca nie musi przeszkadzać w normalnym życiu i uprawianiu sportu.

- Te zajęcia to doskonałe połączenie edukacji, teorii z praktyką, staramy się zachęcić dzieci i ich rodziców do wspólnej aktywności - mówi Jeliński.

W zajęciach uczestniczyli zarówno specjaliści, jak i gwiazdy sportu, wszyscy tłumaczyli (i pokazywali), jak należy ćwiczyć.

- Był diabetolog, dietetyk i psycholog. Wielkie podziękowania dla Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dla pani doktor Małgorzaty Szmigiero-Kawko, pani doktor Beaty Sztangierskiej oraz pani doktor Katarzyny Kowalcze - wylicza mistrz olimpijski.

W akcję zaangażowały się również gwiazdy sportu - Adam Korol, Leszek Blanik i Artur Siódmiak.

W części zajęć praktycznych uczestnicy mieli okazję brać udział w aż siedmiu dyscyplinach - judo, gimnastyka, szermierka, piłka ręczna, strzelectwo, rugby i ergometr wioślarski.

- Zajęcia organizujemy w różnych częściach kraju, ale to w Gdańsku mieliśmy najwyższą frekwencję. W sumie uczestniczyło w nich 160 osób - cieszy się Jeliński.

Więcej o akcji na stronie activediabet.pl