Piłkarze ręczni Wybrzeża zaczynają sezon hitowym meczem z Vive Kielce w Ergo Arenie

Ciekawe widowisko szykuje się w sobotę w Ergo Arenie. Na inaugurację nowego sezonu PGNiG Superligi, wracający do elity piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk podejmą w sobotę mistrza Polski oraz zwycięzcę Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce. Początek spotkania o godz. 19.
Zespół Wybrzeża po spadku z Superligi rok temu, w sezonie 2015/16 nie dał rady sportowo wywalczyć awansu (zajął w rozgrywkach I ligi 3. miejsce), ale klub postanowił ubiegać się o "dziką kartę". Została ona przyznana i gdańska drużyna zagra w gronie najlepszych.

Na inaugurację rozgrywek kibiców w Gdańsku czeka prawdziwy hit, gdyż beniaminek zmierzy się z polskim hegemonem, ekipą Vive Tauron Kielce. Zespół ten od pięciu lat nieprzerwanie zdobywa mistrzostwo kraju, a w poprzednim sezonie okazał się najlepszy w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W czwartek podopieczni Talanta Dujszebajewa na 3. miejscu zakończyli udział w odbywających się w Katarze Klubowych Mistrzostwach Świata, a już w sobotę stawią się w Gdańsku.

Podopiecznych Damiana Wleklaka (II trenerem jest inny świetny przed laty zawodnik Marcin Lijewski) czeka więc niezwykle trudne zadanie. Ekipa Vive to konstelacja gwiazd. Występuje w niej aż ośmiu reprezentantów Polski - Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz, Mateusz Kus, Krzysztof Lijewski, Mateusz Jachlewski, Piotr Chrapkowski i Michał Jurecki (nie zagra z powodu kontuzji) oraz gromada zagranicznych gwiazd (m.in. Niemiec Tobias Reichmann, Chorwat Manuel Strlek, Hiszpan Julen Aguinagalde czy Słoweniec Uros Zorman). Wybrzeże to przy nich ubogi krewny, ale gdańscy zawodnicy z pewnością podejmą walkę.

Wszystko wskazuje na to, że w sobotę padnie rekord frekwencji na meczu ligowym szczypiorniaka w Gdańsku. W sezonie 2014/15 mecz Wybrzeże - Vive oglądało z trybun ponad 4200 kibiców. Tymczasem na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem sobotniego meczu sprzedanych jest już ponad 2,5 tys. biletów (w cenie 10, 15 i 20 zł, osoby niepełnosprawne - 5 zł + 5 zł opiekun). Można je nabyć na stronie www.eventim.pl, w kasach Ergo Areny oraz w sklepach sieci Empik. Spotkanie będzie transmitować telewizja nsport+.

Wybrzeże w Ergo Arenie rozegra więcej meczów - oprócz Vive na pewno podejmie w niej Wisłę Płock, Azoty Puławy, MMTS Kwidzyn oraz Meble Wójcik Elbląg. Zespół korzystać będzie również z hali AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego.

Warto dodać, że w nowym sezonie w PGNiG Superlidze nie będzie remisów. Jeśli po 60 minutach wynik będzie nierozstrzygnięty zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie rzuty karne. Zwycięzca dodatkowej rozgrywki otrzyma dwa punkty, pokonany jeden.

Kadra Wybrzeża na sezon 2016/17

Bramkarze: Artur Chmieliński, Maciej Pieńczewski, Sebastian Suchowicz

Rozgrywający: Adrian Kondratiuk, Damian Kaniowski, Hubert Kornecki, Jacek Sulej, Mateusz Wróbel, Michał Bednarek, Ramon Oliveira (Brazylia)

Skrzydłowi: Damian Kostrzewa, Michał Orzechowski, Michał Skwierawski, Piotr Papaj, Wojciech Prymlewicz

Obrotowi: Łukasz Rogulski, Marek Podobas, Paweł Salacz