Szalejący Kadziewicz, bombowy Świderski i szczęśliwy Zagumny. Mecz Gwiazd świętem siatkówki

W głównym hicie wieczoru Meczu Gwiazd Polska pokonała Resztę Świata złożoną z konstelacji gwiazd 2:1. Wydarzenie w Gdyni zgromadziło tłumy kibiców.
Mecz Gwiazd w Gdyni był pierwszym wydarzeniem z dwóch zorganizowanych na cześć Pawła Zagumnego, który kończy karierę reprezentacyjną. Na benefis jednego z najlepszych rozgrywających w historii siatkówki zjechały się gwiazdy z całego świata. Obecny był m.in. najlepszy swego czasu siatkarz globu Giba, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich David Lee, czy obecny trener reprezentacji Polski Stephane Antiga. Po dwóch stronach siatki stanęło też dwóch zawodników Lotosu Trefla Gdańsk. Po stronie Polski grał Piotr Gacek, a dla Reszty Świata wystąpili Michal Masny i Dmytro Paszycki.

Stare wygi mimo upływu lat nie odstawały od aktualnie grających zawodników. Nikt nie rezygnował z żadnej piłki i próbował bronić nawet nogą. Kibice zgromadzeni w Gdynia Arena mogli przypomnieć sobie bomby w wykonaniu Sebastiana Świderskiego, czy Łukasza Kadziewicza. Wtórowali im Stephane Antiga oraz Andrea Giani. Dzięki ofiarności zawodników oglądano długie wymiany i nagradzano je oklaskami. Nie brakowało uprzejmości i wymiany uśmiechów. Można było powiedzieć, że w Gdyni grano w radosną siatkówkę. Fantastyczna atmosfera udzieliła się również publiczności, która dopingowała jednych, jak i drugich.

Zawodnikom nie brakowało kreatywności i próbowano serwować w różny sposób. David Lee zagrywał tyłem spomiędzy nóg, a Masny aż zza band reklamowych. Prawdziwym showmanem był jednak Kadziewicz, który każdą udaną akcję mocno celebrował. Wchodził na stół i na bandy ku uciesze wszystkich widzów. Na parkiecie jednak nikt nie odpuszczał. Po pierwszym wygranym secie przez Polaków, trener Anastasi wystawił do gry taką szóstkę, która szybko wyrównała stan meczu. W trzecim, decydującym secie nikt długo nie mógł wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce więcej determinacji okazały biało-czerwone Orły, które wygrały cały mecz 2:1.

Imprezę uświetnił pokaz akrobatyczny zespołu Trio i występ Cheerleaders Gdynia.

Polska - Reszta Świata 2:1

Sety: 25:17, 18:25, 26:24

Polska: Zagumny (kapitan), Nowak, Kadziewicz, Stelmach, Stancelewski, Szymański, Dacewicz, Szczerbaniuk, Gacek, Świderski, Papke, Prus

Trener: Waldemar Wspaniały

Reszta Świata: Giba (kapitan), Grbic, Lee, Paszycki, Samica, Antiga, Fiel, Giani, Masny, Macias, Nalbert

Trener: Andrea Anastasi