Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wysoko przegrały na Węgrzech w meczu Pucharu EHF

W pierwszym meczu 1. rundy Pucharu EHF piłkarki ręczne Vistalu przegrały na wyjeździe z węgierską Albą Fehervar 17:28 i praktycznie straciły szanse na awans. Rewanż w Gdyni odbędzie się 18 września.
Zdecydowanymi faworytkami spotkania był zespół Alby, który ma w składzie kilka zawodniczek kadry Węgier oraz solidną armię zaciężną. Tworzą ją Serbki Jelena Żivković-Lavko i Biljana Filipović-Bandelier, Brazylijka Daniela Piedade, Francuzka Claudine Mendy, Macedonka Elena Gjeorgjievska oraz Japonka Mayuko Ishitate. Wszystkie to aktualne reprezentantki swoich krajów.

Mecz od początku toczył się pod dyktando węgierskiego zespołu. Już do przerwy prowadził on 15:8, a w drugiej połowie jeszcze powiększył przewagę i ostatecznie wygrał 28:17. Ekipie z Gdyni zabrakło przede wszystkim skuteczności swojej najlepszej zawodniczki Moniki Kobylińskiej, która nie zdobyła żadnej bramki.

11 goli zaliczki Alby oznacza, że rewanż, który rozegrany zostanie w Gdyni 18 września (godz. 16), będzie już tylko formalnością. Lepszy z pary Vistal - Alba w II rundzie zmierzy się z rumuńskim HCM Roman Neamt.

Alba Fehervar - Vistal Gdynia 28:17 (15:8)

Alba: Herr, Sipeki - Gjeorgjievska 5, Żivković-Lavko 5, Mayer 4, Ishitate 4, Mendy 3, Kazai 2, Pelczeder 2, Filipović-Bandelier 1, Hajduch 1, Majer 1, Boldizsar 0, Piedade 0, Hudra 0, Rozsas 0.

Vistal: Gapska - Janiszewska 6, Kozłowska 3, Machado 2, Dorsz 2, Urbaniak 1, Olszowa 1, Szarawaga 1, Borysławska 1, Kobylińska 0, Stanulewicz 0, Kordowiecka 0, Macedo 0.