Sport.pl

Bokserskie święto w Trójmieście. Krzysztof Głowacki broni tytułu mistrza świata

W sobotę w trójmiejskiej Ergo Arenie będziemy światkami gali Polsat Boxing Night. Daniem głównym będzie walka wieczoru o mistrzostwo świata WBO w wadze junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim a Ukraińcem Oleksandrem Usykiem.
To będzie jedno z największych wydarzeń w historii boksu zawodowego na polskiej ziemi. Pojedynki o mistrzostwo świata najważniejszych federacji (czyli WBA, WBC, WBO oraz IBF) organizowane są bowiem w naszym kraju bardzo rzadko. Ostatni odbył się niemal cztery lata temu - we wrześniu 2012 r. Krzysztof Włodarczyk we Wrocławiu pokonał na punkty Francisco Palaciosa (federacja WBC, waga junior ciężka).

- Spodziewamy sie kompletu publiczności i wysokiej oglądalności - mówił na konferencji przy gdańskim Neptunie komentator Polsatu Mateusz Borek.

Głównym wydarzeniem sobotniej gali Polsat Boxing Night będzie walka wieczoru o mistrzostwo świata WBO w wadze junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim a Ukraińcem Oleksandrem Usykiem. Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwsza walka o mistrzostwa świata, którą zobaczymy w Trójmieście. W kwietniu 2002 roku w hali Olivia Dariusz Michalczewski zmierzył się z Amerykaninem Joeyem DeGrandisem, wygrywając przed czasem już w 2. rundzie i broniąc tym samym pasa WBO w kategorii półciężkiej. Polskich kibiców boksu znów czekają wielkie emocje, tym razem w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że w Polsce udało nam się doprowadzić do takiego eventu. Jest to zasługa wielomiesięcznej pracy całego sztabu. To były rozmowy przyjazne i dlatego łatwiej było nam zorganizować ten główny pojedynek i całą galę - mówi Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Głowackiego i organizator gali.

Starcie 30-letniego Głowackiego, który pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej wywalczył w sierpniu 2015 r. nokautując w 11. rundzie Niemca Marco Hucka (w kwietniu obronił tytuł, pokonując na punkty Amerykanina Steve'a Cunninghama), z młodszym o rok Usykiem zapowiada się pasjonująco. Obaj pięściarze jak do tej pory są bowiem niepokonani na zawodowym ringu - Polak wygrał wszystkie 26 pojedynków, z czego 16 przez nokaut, z kolei Usyk każdą ze swoich dziewięciu walk kończył przed czasem.

- Miałem właśnie jeden z najlepszych obozów w karierze i jestem gotowy do walki. Cieszę się, że walczę w kraju, bo bardziej się nakręcam, jak jest moja widownia, przyjaciele i bliscy - mówi obrońca tytułu mistrza świata Krzysztof Głowacki.

- Wszystko odbyło się tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. To wyzwanie, któremu zamierzam sprostać - ripostował zaś Usyk, niepokonany dotąd pretendent do mistrzowskiego pasa.

- Wiem jedno: w sobotę będziemy świadkami historycznego. Zwycięzca tej walki zostanie później legendarnym bokserem - spuentował promotor Ukraińca, Aleksander Krasiuk.

Początek gali zaplanowano na godzinę 19, zaś do Ergo Areny można wchodzić już dwie godziny szybciej. Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne i jak w czwartek informowali organizatorzy, zostało ich około tysiąca. Można jest kupować na stronach eventim.pl, ebilet.pl oraz w kasach przed halą. Najtańsze wejściówki kosztują 70 zł, najdroższe 300 zł. Warto dodać, że transmisja telewizyjna z gali dostępna będzie tylko w systemie pay-per-view. Za możliwość jej obejrzenia trzeba będzie zapłacić 40 zł.

Karta walk gali Polsat Boxing Night:

WalkaDystans, pas
Paweł Stępień - Norbert Dąbrowski(8 rund, pas mistrza Polski wagi półciężkiej)
Michał Cieślak - Giulian Ilie(8 rund, waga junior ciężka)
Patryk Szymański - Jose Antonio Villalobos(10 rund, pas WBC Youth)
Andrzej Wawrzyk - Albert Sosnowski(10 rund, pas mistrza Polski wagi ciężkiej)
Ewa Piątkowska - Aleksandra Magdziak Lopes(10 rund, pas WBC wagi super półśredniej)
Krzysztof Głowacki - Oleksandr Usyk(12 rund, pas WBO wagi junior ciężkiej)
Więcej o: