Hokeiści Stoczniowca 2014 bliscy zdobycia pierwszych punktów. Minimalna porażka w Toruniu

Zespół MH Automatyka Stoczniowiec 2014 meczem w Toruniu zakończył serię pięciu wyjazdowych meczów na początku sezonu Polskiej Hokej Ligi. Poniósł z tamtejszą Nestą Mires piątą porażkę z rzędu, ale był najbliżej wywalczenia pierwszych punktów.
Z dotychczasowych rywali Stoczniowca Nesta Mires wydawała się zespołem o najbardziej zbliżonych umiejętnościach, stąd nadzieja na wyrównaną walkę i być może pierwsze zwycięstwo beniaminka w obecnym sezonie. Na nie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, gdyż po bardzo wyrównanym meczu minimalnie lepsi okazali się torunianie.

Nesta Mires objęła prowadzenie już w 56 sekundzie, ale kolejne minuty należały do gdańszczan (osłabionych brakiem Szweda Adriana Kastel-Dahla). W 4. minucie po podaniu Macieja Rompkowskiego wyrównał Dimitr Szczerbakow, a 150 sekund później Stoczniowiec 2014 wykorzystał grę w przewadze - strzelał Krzysztof Kantor, asystował Szymon Marzec.

Torunianie wyrównali jeszcze w pierwszej tercji, a decydująca dla wyniku spotkania byłą - jak się potem okazało - druga część gry. Bramki Bartosza Fraszko oraz Rafała Ćwikły dały gospodarzom dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Co prawda w 49 min kontaktowego gola zdobył Mateusz Gościński (asystowali Sebastian Wachowski i Rompkowski), ale mimo ambitnych ataków (na 45 sekund goście wycofali bramkarza i po wcześniejszej karze dla jednego z torunian grali w dwuosobowej przewadze) do wyrównania doprowadzić im się nie udało. Zawodnicy Stoczniowca 2014 oddali w tym spotkaniu więcej strzałów na bramkę przeciwnika (28 do 25), jednak na pierwsze punkty muszą jeszcze poczekać.

Być może uda się je zdobyć w najbliższy piątek, kiedy gdańszczanie po raz pierwszy w sezonie zagrają w hali Olivia przed własną publicznością. Ich rywalem będzie GKS Katowice.

Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 4:3

Tercje: 2:2, 2:0, 0:1

Bramki: Kalinowski (1.), Alimow (15.), Fraszko (30.), Ćwikła (38.) - Szczerbakow (4.), Kantor (7.), Gościński (49.)

Nesta Mires: Plaskiewicz - Żyliński, Jaworski, Minge, Kukuszkin, Kalinowski - Lidtke, Trachanow, Dołęga, Fraszko, Michaiłow - Podsiadło, Kovrakh, Stasiewicz, Ćwikła, Alimow - Heyka, Skólmowski, Husak, Winiarski, Naparło.

Stoczniowiec 2014: Kieler - Wsół, Nowak, Pesta, Rompkowski, Marzec - Wachowski, Josepher, Różycki, Steber, Nasca - Kantor, Lehmann, Gościński, Ziółkowski, Strużyk - Dolny, Szczerbakow, Wrycza, Sochacki.