Kto może zagrać w Gdyni podczas młodzieżowych mistrzostw Europy? Znamy dziesięciu finalistów

Znamy już 10 z 12 finalistów piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21, które w czerwcu przyszłego roku odbędą się w Polsce. Jednym z miast gospodarzy turnieju będzie Gdynia. Jakie zespoły możemy zobaczyć w Trójmieście?
Zasadnicza część eliminacji zakończyła się we wtorek. Rywalizacja toczyła się w dziewięciu grupach, z których bezpośredni awans do Euro 2017 wywalczyli tylko zwycięzcy. Do gospodarza imprezy Polski dołączyły Czechy, Włochy, Macedonia, Portugalia, Dania, Szwecja, Niemcy, Słowacja oraz Anglia. O dwa ostatnie miejsca w turnieju rywalizować będą w listopadowych barażach cztery zespoły, które zajęły w swoich grupach 2. miejsca i miały najlepszy bilans punktowy - Hiszpania, Serbia (z bramkarzem Lechii Vanją Milinkoviciem-Saviciem w składzie), Norwegia oraz Austria. Losowanie par odbędzie się 14 października, zwycięzcy dwumeczów dołączą do już wyłonionej dziesiątki.

Największą sensacją eliminacji jest odpadnięcie Francji, która okazała się słabsza od Macedonii. We francuskiej kadrze na finały mistrzostw Europy mogłyby się znaleźć takie gwiazdy jak Kingsley Coman (Bayern Monachium) czy Anthony Martial (Manchester United), ale ich już na pewno w Polsce nie zobaczymy. Z europejskich potęg w kwalifikacjach przepadły też m.in. Belgia (lepsze okazały się Czechy), Holandia (gorsza od Słowacji) oraz Chorwacja (dopiero 3. miejsce w grupie, za Szwecją i Hiszpanią).

Przypomnijmy, że młodzieżowe mistrzostwa Europy (nominalnie do lat 21, ale w turnieju mogą zagrać zawodnicy urodzeni w 1994 roku i młodsi) odbędą się w dniach 16-30 czerwca przyszłego roku w sześciu miastach. Oprócz Gdyni gospodarzami turnieju będą Lublin, Kielce, Bydgoszcz, Kraków oraz Tychy. Na gdyńskim Stadionie Miejskim rozegrane zostaną trzy mecze grupy B: 17, 20 i 23 czerwca. Kto w nich zagra dowiemy się po losowaniu fazy finałowej, które odbędzie się 1 grudnia tego roku. Wiadomo, że w Trójmieście nie zobaczymy Polaków, którzy w fazie grupowej swoje spotkania rozegrają w Lublinie (dwa) i Kielcach. Półfinały (zagrają w nich zwycięzcy trzech grup oraz najlepszy zespół z 2. miejsca) zaplanowano w Krakowie i Tychach, finał w Krakowie.

Zdjęcie Lanki New Balance Furon Dispatch FG MSFUDFBI Zdjęcie Lanki New Balance Visaro Control FG MSVRCFLF Zdjęcie New Balance WL420
Lanki New Balance Furon Dis... Lanki New Balance Visaro Co... New Balance WL420
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info