Boks. Mike Tyson z Andrzejem Gołotą w Ergo Arenie?

Jeden z najwybitniejszych bokserów w historii, Mike Tyson, ma na przełomie września i października przyjechać do Polski. Główną atrakcją ma być gala bokserska z udziałem Andrzeja Gołoty. Być może odbędzie się w Ergo Arenie.
Tyson miał przyjechać do Polski w dniach 8-10 września, ale termin przyjazdu trzeba było ostatnio przesunąć. - Wszystko już było dopięte, od angielskiego menedżera Tysona dostałem kontrakt do podpisania, ale niestety musimy szukać nowego terminu. 10 września walczy Tomasz Adamek z Ukraińcem Witalijem Kliczką o pas czempiona WBC więc nie możemy zorganizować drugiej wielkiej imprezy w tym samym czasie. Prawdopodobnie przyjazd "Żelaznego Mike'a", o ile oczywiście sam zainteresowany się zgodzi, przesuniemy na koniec września lub początek października - powiedział PAP Tomasz Babiloński, organizator przyjazdu Tysona do Polski.

Mike Tyson, jedna z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci zawodowego pięściarstwa, ma 46 lat, a karierę zawodniczą zakończył w 2005 roku. Był najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej, tytuł zdobył w wieku 20 lat. Imponował swymi umiejętnościami w ringu, ale też szokował świat poza nim. Za gwałt spędził kilka lat w wiezięniu. Główną atrakcją wizyty Tysona w Polsce ma być gala bokserska. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze gdzie ona się odbędzie, ale biorą pod uwagę trzy lokalizacje - Katowice, Warszawę oraz Ergo Arenę na granicy Gdańska i Sopotu.

- Mamy wiele imprez zaplanowanych we wrześniu i październiku, ale jeśli organizatorzy przyjazdu Tysona przedstawią nam dobrą ofertę, w wolnym terminie, to oczywiście chętnie zorganizujemy galę - powiedział nam Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy Ergo Areny. - Planujemy aby w ringu Tyson spotkał się, oczywiście w garniturze, bez rękawic, z Andrzejem Gołotą. W maju wybieram się z mistrzem świata WBC kategorii junior ciężkiej Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem do Chicago, aby oficjalnie zaprosić Gołotę - dodaje Babiloński, prywatnie szwagier Włodarczyka. Po zakończeniu sportowej przygody Tyson, w celach promocyjnych i zarobkowych, odwiedzał wiele krajów, ostatnio był w Czechach, ale do Polski jeszcze nigdy nie zawitał.

Zobacz walkę Gołoty z Tysonem z 2000 roku

Część 1Część 2Pudzianowski w Ergo Arenie powalczy z kolosem Znajdź Trójmiasto-Sport.pl na portalu Facebook »