Lotos Trefl Gdańsk przegrał z Jadarem Radom

W drugim meczu o grę w Plus Lidze Mężczyzn do wyłonienia zwycięzcy ponownie potrzebne było pięć setów. Tym razem lepsi okazali się gospodarze z Radomia, którzy pokonali Lotos 3:2.
Stań się fanem Trójmiasto - Sport.pl na portalu Facebook

Drugi mecz o mistrzostwo I ligi i bezpośredni awans do Plus Ligi Mężczyzn zaczął się podobnie jak pierwszy, od prowadzenia gospodarzy 1:0 po secie wygranym do 18. Na szczęście, tak jak to miało miejsce w sobotę, drugi set zakończył się szczęśliwie dla zawodników z Gdańska, którzy wygrali minimalnie 26:24. W trzeciej odsłonie meczu ponownie lepsi okazali się goście z Gdańska wygrywając do 22. Lotos mógł rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść w czwartym secie, ale przegrał go na przewagi 26:28. Decydujący set wygrali także gospodarze, którzy wyrównali stan rywalizacji.

Następne mecze odbędą się 30 kwietnia i 1 maja w Gdańsku.

Jadar Radom - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (25:18, 24:26, 22:25, 28:26, 15:11) Jadar : Maciej Kałasz, Jakub Radomski, Maciej Wołosz, Łukasz Kruk, Paweł Mikołajczak, Mariusz Gaca, Adrian Stańczak (libero). Lotos : Michał Kaczmarek, Thomas Edgar, Andrzej Skórski, Waldemar Świrydowicz, Enrique de la Fuente, Patryk Szczurek, Michał Żurek (libero). Stan rywalizacji: 1:1.