Poważny uraz kręgosłupa Karola Bedorfa

Ciekawie zapowiadająca się walka Karola Bedorfa z Grigorem Aschugbabjanem na gali KSW 16 w gdańskiej Ergo Arenie nie dojdzie do skutku. Polak doznał poważnego urazu kręgosłupa. Kto może zastąpić popularnego "Coco"?
Zawodnik Top Team i Berserkers Team Szczecin doznał groźnego urazu kręgosłupa podczas przygotowań do walki z Grigorem Aschugbabjanem (rekord walk 6-5). Eliminuje go to z udziału w gali KSW 16, która odbędzie się 21 maja w leżącej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie. Czy absencja Bedorfa spowoduje, że w ringu nie zobaczymy również Aschugbabjana?

- Nie. Prowadzimy rozmowy z dwoma zawodnikami, którzy poziomem sportowym absolutnie nie odstają od Bedorfa. O tym który z nich stanie do walki z Aschugbabjanem poinformujemy w niedzielę. Mogę zapewnić, że poziom widowiska na pewno nie ucierpi, a Karolowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia - zapewnia Artur Przyszbysz, rzecznik prasowy KSW.

Bedorf to wschodząca gwiazda polskiego MMA. Legitymujący się rekordem walk 6-2 wojownik specjalizuje się w brazylijskim jiu-jitsu. Warto nadmienić, że sztuki walki zaczął uprawiać stosunkowo późno, bo dopiero w wieku 17 lat. Wcześniej trenował koszykówkę.

Ostatni raz w ringu widzieliśmy go w marcu na poprzedniej gali federacji KSW. Popularny "Coco" zmierzył się wtedy z Hiszpanem Rogentem Lloretem (10-2-1), ale przegrał na punkty. Była to dopiero druga porażka Bedorfa w formule MMA.

Tę walkę możesz przypomnieć sobie poniżej: