Finał PlusLigi Kobiet przegrał z festiwalem Top Trendy. Atom musi się wyprowadzić z Ergo Areny

Siatkarki Atomu Trefl Sopot cały sezon grały w Ergo Arenie. Wygląda na to, że na najważniejsze finałowe mecze sopocianki będą musiały się stamtąd wynieść, bo w hali odbędzie się festiwal Top Trendy.

Polecamy - Ależ one wyglądają. Polskie cheerleaderki zachwyciły BarcelonęW finale Atom zagra z Muszynianką Muszyną lub Aluprofem Bielsko-Biała. Piąty decydujący o awansie do finału mecz między wicemistrzem i mistrzem kraju odbędzie się we wtorek w Muszynie (po czterech meczach jest remis 2:2).

Jeśli rywalem Atomu będzie Muszynianka, sopocianki trzeci i ewentualnie czwarty mecz finałowy (27-28 maja) rozegrają najprawdopodobniej w hali Olivia.

Jeśli rywalem Atomu będzie Aluprof sopocianki do Olivii przeniosą się ewentualnie na ostatni, piąty mecz (31 maja).

- Mamy najlepszą frekwencję w tym sezonie, na finale będzie podobnie. Hala Olivia, mimo że starsza i bardziej wysłużona jest większa, niż np. hala Stulecia w Sopocie. Wygląda na to, że to tam się przeniesiemy na dwa mecze z Muszyną lub jeden z Aluprofem - mówi Marek Brandt, dyrektor Atomu.

Wszystko za sprawą festiwalu Top Trendy, który w dniach 3-5 czerwca z powodu remontu Opery Leśnej w Sopocie odbędzie się w tym roku w gdańsko-sopocko hali. Organizatorzy (m.in. telewizja Polsat, transmitująca także siatkówkę) potrzebują zaplecze hali i samą halę już tydzień przed rozpoczęciem festiwalu, dlatego jedyne finałowe mecze Atom będzie mógł rozegrać "u siebie" w najbliższy weekend. Pod warunkiem jednak, że ich rywalem będzie Aluprof (z racji wyższego miejsca w sezonie zasadniczym Atom w pierwszych dwóch meczach miałby wówczas prawo gry u siebie). To nie byłby jednak koniec zmian w siatkarskim kalendarzu. Ze względu na galę KSW m.in. z udziałem Mariusza Pudzianowskiego pierwszy mecz odbędzie się w niedzielę 22 maja, a drugi - dzień później.W której hali w Trójmieście powinien odbyć się finał PlusLigi Kobiet?