Leszek Blanik - kiedyś gimnastyka, teraz polityka

W najbliższych wyborach parlamentarnych mistrz olimpijski z Pekinu Leszek Blanik wystartuje z ostatniego miejsca na gdańskiej liście PO.
Informację podał serwis Namonciaku.pl.

Leszek Blanik w 2009 r. zakończył karierę sportową. Teraz rozpoczyna karierę polityczną. Były gimnastyk, mistrz olimpijski oraz mistrz świata i Europy ma ambitne plany.

- Śledząc moją sportową karierę można zauważyć, że zawsze interesowałem się polityką, w wyborach parlamentarnych udzielałem poparcia członkom Platformy Obywatelskiej. Do zaistnienia na scenie politycznej namawiali mnie przedstawiciele różnych ugrupowań. Zawsze wspierałem Platformę Obywatelską, więc mój wybór był naturalny. Do startu w wyborach parlamentarnych namówiła mnie Agnieszka Pomaska. Decyzję podjąłem w ciągu jednego dnia. Z racji moich sportowych doświadczeń chciałbym się zająć sportem oraz szkolnictwem. Nie traktuje tego jako kariery politycznej, a raczej służbę ludziom, nawet tym którzy mnie nie poprą. Mam dobry kontakt ze środowiskiem sportowym, więc myślę, że mogę dużo zdziałać. Chciałbym zmienić nastawienie społeczeństwa do uprawiania sportu. Wielką bolączka jest niechęć do uczestnictwa dzieci w zajęciach wychowania fizycznego. To jest problem nie tylko dzieci, ale również rodziców - tłumaczy Blanik.