Rugby: Derby Trójmiasta i finał dla Arki Gdynia

Arka Gdynia zdecydowanie pokonała Lechię Gdańsk w meczu półfinałowym o mistrzostwo Polski w rugby 41:28 i tym samym zagra w finale.
To, co od wielu lat nie udaje się piłkarzom, z łatwością osiągnęli rugbiści Arki. W półfinale play-off pokonali na Narodowym Stadionie Rugby Lechię i awansowali do finału, w którym zmierzą się z Budowlanymi Łódź.

Mecz derbowy był przede wszystkim pojedynkiem pomiędzy kopaczami Beką Tsiklaurim z Arki i Davidem Chartierem. Już początek spotkania pokazał, że gdańszczanom nie będzie łatwo. Rugbiści Arki wyszli na prowadzenie po rzucie karnym właśnie Tsiklauriego i objęli prowadzili 3:0. Chwilę później Gruzin dołożył kolejne siedem punktów i zapowiadało się na pogrom. Wtedy jednak obudzili się goście, a w szczególności Chartier. Reprezentant Polski wykorzystał trzy rzuty karne i przewaga gdynian stopniała do jednego punktu. Zmniejszenie przewagi podziałało jednak mobilizująco, gdyż po dwóch przyłożeniach Siergieja Garkawyja i kolejnych punktach Tsiklauriego Arka do przerwy prowadziła już 29:15.

Wierzący wciąż w zwycięstwo gdańszczanie w drugiej połowie dążyli do odrobienia strat, ale na kolejne karne skutecznie wykorzystywane przez Chartiera odpowiadał najlepszy na boisku Tsiklauri. Gruzin zdobył łącznie 26 pkt, zaś występujący na co dzień we francuskim Bayonne Chartier 23, z czego jednak aż 21 po karnych.

Ostatecznie Arka nie pozwoliła się już dogonić, będąc drużyną dużo skuteczniejszą w ataku i bardziej konsekwentną w obronie. W nagrodę 18 czerwca zagra w finale w Łodzi z Budowlanymi, a Lechii pozostaje walka o trzecie miejsce z Budowlanymi Lublin (mecz odbędzie się w Gdańsku).

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 41: 28 (29:15)

Punkty dla Arki: Tsiklauri 26, Garkawy 10, Łomakin 5.

Punkty dla Lechii: Chartier 23, Wantoch-Rekowski 5.

Arka : Ruszkiewicz (41. Raszpunda), Wojaczek, Marcin Wilczuk - Skindel, Nowak (56. Andrzejczuk) - Łomakin (74. Kałduński), Kwiatkowski (45. Bartkowiak), Dąbrowski - Szostek - Tsiklauri - Motyl (80. Krieczun), Podolski, Garkawy, Gargasson - Kvernadze.

Lechia : Chaika, Janiec (80. Odoliński), Kaszuba (52. Witoszyński) - Doroszkiewicz, Kulakivskij (59. Wantoch-Rekowski) - Polianskij, Płonka, Wojcieszak - Piszczek - Chartier - Hedesz, Wilczuk, Robert Kwiatkowski, Zajkowski - Jurkowski (80. Buchajło).

Skomentuj:
Rugby: Derby Trójmiasta i finał dla Arki Gdynia
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX