Sport.pl

DME w Sztokholmie: Rogowska najlepsza na świecie!

Zawodniczka SKLA Sopot Anna Rogowska zwyciężyła w konkursie tyczkarek na Drużynowych Mistrzostw Europy w Sztokholmie. Polka uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie - 4.75 m.
Rogowska swoim występem w Sztokholmie udowodniła, że jej tegoroczne wyniki nie są przypadkowe. Pomimo przeziębienia, jakiego nabawiła się podczas mityngu w Oslo, polska tyczkarka w stolicy Szwecji zaprezentowała rewelacyjną formę. Choć konkurs nie rozpoczął się dla niej pomyślnie (zrzuciła poprzeczkę przy 4,40 m.), to z każdym kolejnym skokiem Rogowska udowadniała swoją wyższość. Nie miała problemów z pokonaniem poprzeczki zawieszonej na 4,55 m., a po zrzuceniu jej przy próbie na 4,65 m. poprosiła od razu na przeniesienie jej o 5cm wyżej, na 4,70 m. Była to doskonała decyzja. Rogowska pokonała tę wysokość z taką lekkością, że rywalki mogły tylko załamać ręce. Polka uniesiona tak dobrą próbą, którą wyrównała rekord DME należący od 2009 roku do Moniki Pyrek, zaatakowała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,75m. i po chwili mogła radować się z poprawienia najlepszego w tym roku wyniku należącego do Fabiany Murer.

Identyczną wysokość pokonała również Niemka Silke Spiegelburg (ta sama, która "wygoniła" Rogowską z treningów w niemieckim Leverkusen), ale udało się to jej dopiero w kolejnej próbie, dzięki czemu zwyciężyła Polka.

Rogowska próbowała na koniec ustanowić nowy rekord Polski i poprosiła o ustawienie poprzeczki na 4,86 m. Ta próba była jednak nieudana. Zwycięstwo z wynikiem 4,75 m. stało się jednak faktem i pozwoliło dopisać na konto reprezentacji Polski 12 punktów. Polska uzbierała ich w sumie 116 i po pierwszym dniu zawodów zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »
'

ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!