VII Nocny Bieg Świętojański. Chabowski najlepszy

Marcin Chabowski z Floty Gdynia zwyciężył w siódmej edycji Nocnego Biegu Świętojańskiego, którą ukończyło 1077 biegaczy z Polski i Europy.
Oprócz amatorów w zawodach wzięli udział sportowcy profesjonalnie zajmujący się tą dyscypliną. Chabowski, laureat z ubiegłego roku, był w gronie faworytów od samego początku. Jego głównymi konkurentami byli Radosław Dudycz, lidera cyklu GPX Gdyni w Biegach Ulicznych oraz dwukrotny Mistrz Polski w Maratonie, Łukasz Kujawski, Łukasz Gurfinkiel, Tomasz Grycko i Piotr Pobłocki. Wśród pań do zwycięstwa typowano Martę Szenk, Wiolettę Kryzę oraz Weronikę Wójcik.

Chabowski wygrał zawody pokonując dystans 10 km w czasie 29 minut i 16 sekund. Jest to jeden z najlepszych czasów osiągniętych w tym roku na tym dystansie. Po nim linię mety przekroczył Kujawski, a jako trzeci uplasował się Dudycz. Wśród pań wygrała Kryza, która uzyskała czas 35 minut i 26 sekund. Druga była Szenk, a Wójcik.

Z roku na rok gdyńska impreza przyciąga więcej uczestników i przyczynia się do rozwoju biegania w Gdyni i w Polsce. W tym roku organizatorzy postawili na trasę, która ukazywała całe piękno miasta podkreślając jego nadmorski charakter. Biegacze, zajęci rywalizacją, nie mieli czasu do podziwiania trasy, ale dla zgromadzonej publiczności ciekawe było wkomponowanie imprezy sportowej w krajobraz miasta.

Zawodnicy biegli obok zacumowanych żaglówek w Marinie Gdynia, historycznego żaglowca - Dar Pomorza, najbardziej reprezentacyjną ulicą Gdyni, czyli ul. Świętojańską, gdzie na wysokości Urzędu Miasta Gdyni, biegacze kierowali się wprost na Bulwar. Ostatnie kilometry wiodły nowo otwartą ścieżką rowerową, a meta zawodów znajdowała się w Marinie.

ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!