Anna Rogowska kontra Monika Pyrek na molo w Sopocie. Już w środę najładniejszy konkurs na świecie

Pojedynek dwóch czołowych tyczkarek świata, magia sopockiego mola, wakacje, słońce, morze. Konkurs Tyczka na Molo zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.
W środę w Sopocie odbędzie się turniej Green Up Tyczka na Molo. Wystąpią m.in. polskie gwiazdy Anna Rogowska i Monika Pyrek, a o podium z nimi powalczy na pewno Niemka Martina Strutz.

Rogowska, zawodniczka miejscowego SKLA, wystąpi w roli gospodyni, ale miejmy nadzieję, nie będzie gościnna dla swych rywalek i udowodni, że drugie miejsce w Szczecinie podczas 57. Memoriału Janusza Kusocińskiego to tylko wypadek przy pracy i nie przez przypadek jest liderką światowego rankingu.

Jak zwykle ciekawie zapowiada się jej rywalizacja z powracającą do wysokiej formy Pyrek, która w rodzinnym Szczecinie zajęła trzecie miejsce, tuż za sopocianką z wynikiem 4,50 m. Główną rywalką Rogowskiej obok Pyrek będzie Strutz, która jest objawieniem tego sezonu. Na zawodach w Pradze w minioną środę pokonała wysokość 4,71 m, czym uzyskała trzeci wynik w tym sezonie na świecie.

O podium ze światową czołówką powalczą Tatiana Polnowa, Joanna Piwowarska, Tori Pena, Sally Scott, Agnieszka Wrona, Cathrine Larsaasen i Joanna Michalska. Organizatorzy liczą, że na skoki w granicach 4.70-4.80 m oraz dobrą pogodę.

- Jest to najładniejszy konkurs na świecie, gdyż odbywa się w pięknej scenerii. Jedynym mankamentem takiej lokalizacji jest nieobliczalna pogoda. Przed trzema laty zawody nie były najlepsze, bo zawodniczki musiały skakać pod wiatr. Teraz prognozy potwierdzają, że ma być bardzo ciepło, a wiatr ma wiać od morza - zapewnia Janusz Szydłowski, dyrektor sportowy zawodów. O ich randze mają świadczyć też zaproszeni goście. Swą obecność zapowiedzieli Szymon Ziółkowski, Sylwia Gruchała, Leszek Blanik i Natalia Partyka. Sponsorem tytularnym imprezy jest producent naturalnego napoju energetyzującego Grenn Up Power Plus, który od ponad roku wspiera Rogowską w drodze po olimpijskie laury w Londynie. Pozostali partnerzy i sponsorzy zawodów to Lotos, Energa i Ziaja. Bezpośrednią transmisję z zawodów od godz. 15.40 przeprowadzi TVP Sport.