Anna Rogowska kontra Monika Pyrek na molo w Sopocie

Na molo w Sopocie rządzić będą w środę najlepsze tyczkarki świata. Ozdobą najpiękniejszego na świecie konkursu Green Up Tyczka na Molo 2011 będzie pojedynek Anny Rogowskiej z Moniką Pyrek.
Konkurs na molo po raz pierwszy zorganizowano w 1984 r., a do rywalizacji stanęli wtedy mężczyźni. Wśród sław, które skakały na molo, byli m.in. Władysław Kozakiewicz, Mirosław Chmara czy Władimir Poliakow. Kobiety na molo występują od 1996 r., co wprowadziło do rywalizacji dwie zmiany: skoki są na niższej wysokości, ale za to piękniejsze.

Od lat w konkursie biorą udział zawodniczki wywodzące się z Gdyni - Rogowska i Pyrek, co przekłada się na zainteresowanie imprezą trójmiejskiej publiczności. Obie zawodniczki od wielu sezonów utrzymują wysoki poziom, o czym będzie można się przekonać już w środę, wybierając się na sopockie molo.

Inną zawodniczką, która występowała już w Sopocie, będzie Tatiana Polnowa.

- Dla mnie będzie to już trzeci start w Sopocie. Podoba mi się atmosfera tego konkursu, bliskość ludzi, którzy są wzdłuż rozbiegu i zeskoku. W takich warunkach można osiągnąć dobry wynik. Te zawody traktuję jako przygotowanie do mistrzostw świata oraz ostatni występ przed mistrzostwami Rosji - powiedziała Polnowa, której rekord życiowy wynosi 4,78 m.

Ważną informacją dla kibiców jest to, że na sopockim molo, jak nigdzie indziej na świecie, jest okazja przyjrzeć się tej dyscyplinie z bardzo bliska i realnie ocenić, jaką wysokość pokonują zawodniczki. Rekord konkurencji kobiet wynosi 4,77 m i należy do Rogowskiej, która ustanowiła go w 2005 r. Możliwe, że podczas tak mocno obstawionego konkursu uda się ten rezultat poprawić, co w rozmowie z "Gazetą" zapowiedziała Rogowska.

Jak co roku, oprócz dyspozycji zawodniczek, ważne będą jednak także warunki pogodowe, a te mają być znakomite. Dlatego organizatorzy przygotowali też deser w postaci zawodów mężczyzn. Wystąpi czterech zawodników, a wśród nich będzie Mateusz Didenkow, który podejmie próbę przeskoczenia poprzeczki na wysokości 5,72 m w celu uzyskania kwalifikacji na mistrzostwa świata w lekkoatletyce w Taegu w Korei Płd. Oprócz niego wystąpią także Robert Sobera, Adam Lisiak i Rafał Torkowski.

Organizatorzy planują włączenie rywalizacji mężczyzn do głównego konkursu i połączenie go z rywalizacją kobiet.

Środowy konkurs rozpocznie się o godz. 15, a jego zakończenie, łącznie z rywalizacją mężczyzn, przewidziano ok. godz. 20.30. Oznacza to, że przez ponad pięć godzin kibice w Sopocie będą mieli okazję podziwiać w najpiękniejszej scenerii skoki mistrzów tyczki.

Transmisja z zawodów przeprowadzi TVP Sport od godz. 15.40, ale ze względów programowych transmisja zakończy się ok. 17.40.

ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »