Były kadrowicz Leo Beenhakkera Maciej Gostomski w Piaście Gliwice?

Broniący dotychczas barw II-ligowego Bałtyku Gdynia Maciej Gostomski jest przymierzany do Piasta Gliwice. W Trójmieście bramkarz już nie zagra, gdyż bez wiedzy klubu podjął testy w Arce Gdynia - lokalnego rywala Bałtyku.
23-letni Gostomski w Gliwicach przebywa na testach i jeśli przekona do siebie sztab trenerski Piasta, prawdopodobnie podpisze kontrakt.

Były bramkarz Legii Warszawa (był zmiennikiem Jana Muchy) cztery lata temu był blisko debiutu w pierwszej reprezentacji. W grudniu 2007 pojechał razem z kadrą Beenhakkera na zgrupowanie do tureckiej Antalyi. W rozegranym wtedy sparingu z Bośnią i Hercegowiną jednak nie wystąpił, gdyż był na zgrupowaniu trzecim bramkarzem. Wyjazd na zgrupowanie umożliwiła mu kontuzja Bartosza Fabiniaka z Widzewa Łódź. Oprócz Gostomskiego na zgrupowaniu obecni byli też Mariusz Pawełek (wtedy Wisła Kraków) i Sebastian Przyrowski (Dyskobolia).

Gostomski w Bałtyku grał od lutego, ale był tylko zmiennikiem Marcina Matysiaka. W zeszłym tygodniu bez wiedzy klubu dołączył do grupy testowanych przez Arkę Gdynia zawodników. Nie znalazł jednak uznania w oczach nowego szkoleniowca Arki Petra Nemeca.