Sport.pl

Anna Rogowska chce wystartować w mistrzostwach świata

Mimo odniesionej kontuzji, Anna Rogowska zamierza wystąpić w sierpniowych mistrzostwach świata w Taegu w Korei Płd.
Po groźnie wyglądającym wypadku podczas sopockiej imprezy Green Up Tyczka na molo Rogowska została przewieziona do szpitala na gdańskiej Zaspie. Lekarze zdiagnozowali wyłącznie pęknięcie skóry na lewej dłoni. Czołowej tyczkarce reprezentacji Polski założono osiem szwów, które według zaleceń lekarskich, zostaną zdjęte po ok. dwóch tygodniach.

- Ania czuje się dobrze i będzie realizowała pełen program treningowy z wyłączeniem elementów skoku o tyczce. Powrót naszej mistrzyni na rozbieg tyczkarski planowany jest na pierwszą dekadę sierpnia. Wcześniej, Ania przejdzie kolejne konsultacje lekarskich po których zapadnie ostateczna decyzja, kiedy zawodniczka wróci do udziału w zawodach - informuje Janusz Szydłowski, menedżer Rogowskiej.

Na dzień dzisiejszy wydaje się, że udział Rogowskiej w sierpniowych Mistrzostwach Świata w koreańskim Taegu nie jest zagrożony.

- Dziękujemy wszystkim za troskę, wyrazy sympatii i wielkie wsparcie, jakie cały czas otrzymujemy od fanów i sympatyków z kraju i zagranicy. Na pewno pomogą one Ani w jak najszybszym powrocie do pełnego zdrowia i wspaniałej sportowej dyspozycji - za pośrednictwem menedżera dziękuje kibicom Rogowska.

Więcej o: