Prezydent FIVB: Oczekuję wspaniałego spektaklu podczas Finału Ligi Światowej w Gdańsku

Prezydent FIVB Jizhong Wei w wypowiedzi dla oficjalnego serwisu światowej federacji podzielił się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi finałowego turnieju Ligi Światowej, który rozpocznie się w środę w gdańskiej Ergo Arenie.
Zawody Final Eight po raz trzeci będą organizowane w Polsce. Gospodarzem poprzednich finałów w 2001 i 2007 roku były Katowice. Tym razem najlepsi siatkarze zjawią się nad morzem. Jak stwierdził Jizhong Wei gdańska impreza będzie ukoronowaniem ogromnego przedsięwzięcia jakim jest Liga Światowa.

Prezydent FIVB w ciepłych słowach wyraził się o reprezentacji biało-czerwonych, której występ w turnieju finałowym należał się z urzędu. - Polska kontynuuje wspaniałe tradycje, jeśli chodzi o występy na arenie międzynarodowej, również w rozgrywkach Ligi Światowej. Ich potencjał i możliwości są duże, szczególnie gdy będą mieli wsparcie swoich fanatycznie reagujących kibiców.

Dla Jizhong Wei faza interkontynentalna Ligi Światowej przypominała pasjonujący wyścig o siedem miejsc, dających przepustkę do turnieju finałowego. Również najbliższe dni będą pełne emocji i zażartej walki o to, która z drużyn sięgnie po tytuł mistrzowski. - Z niecierpliwością oczekujemy na wspaniały spektakl, którego będziemy świadkami w Ergo Arenie - powiedział szef światowej federacji siatkówki.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »