Sport.pl

Daniel Waszkiewicz trenerem Spójni Wybrzeże Gdańsk

Waszkiewicz, asystent trenera kadry Bogdana Wenty, został nowym szkoleniowcem beniaminka I ligi Spójni Wybrzeże Gdańsk. Zatrudnienie klasowego trenera ma być początkiem odbudowy piłki ręcznej w Trójmieście.
Jak podkreśla były zawodnik Wybrzeża Gdańsk i reprezentacji Polski przywrócenie należnemu Gdańskowi miejsca na mapie szczypiorniaka to długofalowy proces. - Planujemy nawiązać do pięknych, obfitujących w sukcesy tradycji piłki ręcznej w Gdańsku, co nie znaczy, że będziemy działać na wariackich papierach - powiedział Waszkiewicz na łamach portalu SportoweFakty.pl. - Nie jesteśmy finansowym krezusem. Wspólnie z miastem chcemy stworzyć zespół o trwałych podstawach, a nie na glinianych nogach. Początkiem drogi jest zatrudnienie doświadczonych zawodników, od których uczyć się będą młodzi szczypiorniści Spójni Wybrzeże. Takim graczem ma być Marcin Siódmiak, brat reprezentacyjnego obrotowego Artura, który w przeszłości zdobywał tytuł mistrza Polski w barwach gdańskiego Wybrzeża. Niewykluczone, że Siódmiakowi towarzyszyć na boisku będzie inny reprezentant kraju Damian Wleklak.

Celem na najbliższy sezon Spójni Wybrzeże jest przede wszystkim ogrywanie niedoświadczonych zawodników. Waszkiewicz nie rezygnuje jednak całkowicie z walki o awans do ekstraklasy. - Nie złożę deklaracji, że w debiutanckim sezonie będziemy chcieli awansować do PGNiG Superligi, ale jeśli stworzy się taka szansa, na pewno postaramy się z niej skorzystać.

W przygotowaniach do nowego sezonu Waszkiewicz nie uwzględnił wyjazdu na zgrupowanie. Drużyna weźmie za to udział w dwóch turniejach w Wągrowcu oraz jednym w Kościerzynie. - Musimy zgrać ten zespół, bo po awansie do I ligi pozostała tylko połowa zawodników - stwierdził nowy opiekun gdańszczan.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: