Rusza trzeci etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2011

Od piątku do niedzieli trwać będzie trzeci etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2011. Tym razem zgłoszeni zawodnicy i zawodniczki spotkają się w Łebie, aby tam rywalizować o miano najlepszych kitesurefrów w Polsce.
Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów w tym roku są Freestyle i Racing, oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association) obowiązujących na zawodach międzynarodowych. Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup, w zależności od warunków pogodowych będą: Long Distance, Big Air/Best Trick., Wave i Kiteloop. Dodatkowo planowane są wakeboard i popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

W tym sezonie odbyły się już dwie pucharowe rundy. Pierwsze zawody w Chałupach na półwyspie Helskim w konkurencji Freestyle, w kategorii kobiet zdobyła Karolina Winkowska. Wśród mężczyzn wygrało ex equo aż ośmiu 8 zawodników.

Drugi etap rozegrany został w Rewie. Na te zawody nie przyjechała Winkowska, wielokrotna triumfatorka Pucharu Polski oraz mistrzyni Polski w kitesurfingu. Dzięki jej nieobecności we Freestyle kobiet zwyciężyła po raz pierwszy Michalina Laskowska, przed debiutantką Katarzyną Lange. Wśród mężczyzn wygrał obrońca Pucharu Polski w kitesurfingu Victor Borsuk. Pokonał on kolejno Tomka Dakterę, Wojtka Issela, Pawła Kiczkę oraz Denisa Żulika. W Racingu najlepszy okazał się Tomek Janiak

W tegorocznym Pucharze Polski i mistrzostwach Polski Ford Kite Cup pula wszystkich nagród wynosi 95 tys. zł. (w tym 45 tys. zł. stanowią nagrody pieniężne).

Ostatnia edycja Pucharu Polski i mistrzostw polski, która będzie miała rangę mistrzostw Polski oraz po raz pierwszy w historii pojedynczej eliminacji do Mistrzostw Świata odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia w Juracie.

Plan zawodów w Łebie:

1 dzień: godz. 8-9.30, rejestracja zawodników, godz. 10-10.30, skippers meeting oraz losowanie grup, godz. 10.30-19, rozgrywanie zaplanowanych konkurencji.

2 dzień: godz. 9-9.30, skippers meeting, godz. 9.30-19, rozgrywanie zaplanowanych konkurencji, godz. 19, wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów.

3 dzień: dzień rezerwowy zawodów