Duże zmiany w Bałtyku Gdynia. Nowy sponsor i... oferta dla Piotra Włodarczyka!

Były reprezentant Polski Piotr Włodarczyk jest łączony z II-ligowym Bałtykiem Gdynia. Klub z Trójmiasta pozyskał nowego sponsora i złożył "Nędzy" ofertę. - Włodarczyk chce się osiedlić nad morzem i taka oferta bardzo mu pasuje - mówi "Gazecie" Stanisław Rajewicz, dyrektor Bałtyku.
Ofertę z gdyńskiego klubu Włodarczyk już otrzymał, a decyzję o angażu ma podjąć do końca tygodnia. W środowy wieczór będzie obserwował wyjazdowy mecz Bałtyku z Huraganem Morąg w Pucharze Polski. Zawodnik łączy swoją przyszłość z Trójmiastem i oferta z Gdyni jest mu na rękę. - Chce się tu z rodziną osiedlić po zakończeniu kariery - informuje Rajewicz.

Popularny "Nędza" to wychowanek Zagłębia Wałbrzych. Po kilku sezonach występów w macierzystym mieście przeszedł do Legii Warszawa i już w pierwszym sezonie przyczynił się do wygranej w Pucharze Polski. Do stolicy 34-letni napastnik wracał jeszcze dwukrotnie. Pierwszy raz w 1998 roku, po rocznej przygodzie z Ruchem Chorzów, a po raz kolejny wiosną 2004, gdy miał już za sobą grę w Widzewie Łódź i Śląsku Wrocław oraz epizod we francuskim AJ Auxerre. Trzecie podejście do Legii było dla niego najbardziej udane. Napastnik walnie przyczynił się do zdobycia przez stołeczny klub mistrzostwa Polski w 2006 roku strzelając bramkę na wagę zwycięstwa i tytułu w wygranym 1:0 spotkaniu z Górnikiem Zabrze. W następnym sezonie został jednak odsunięty od zespołu i przeniósł się na rok do Zagłębia Lubin. Ogółem w polskiej ekstraklasie rozegrał 284 mecze i zdobył 92 gole. Od 2008 roku grał w greckiej ekstraklasie, gdzie w barwach Arisu Saloniki i OFI Kreta zdobył 13 goli w 73 meczach. W reprezentacji Polski rozegrał cztery mecze i strzelił dwie bramki.

Pieniądze na kontrakt Włodarczyk wyłożyłby nowy sponsor Bałtyku, który jednak póki co chce pozostać anonimowy. - Nazwę sponsora podamy najwcześniej dopiero po Nowym Roku - zastrzega Rajewicz. Obecnie sponsorem tytularnym Bałtyku jest wciąż producent sprzętu gospodarstwa domowego Amica, zaś nowy dobrodziej klubu ma pełnić funkcję wspierającą. Pełnomocnikiem tajemniczego sponsora jest Radosław Michalski, podobnie jak Włodarczyk były reprezentant Polski, a w przeszłości dyrektor sportowy Lechii Gdańsk. To właśnie on przedstawił ofertę Bałtyku byłemu koledze z boiska.

Przypomnij sobie, jak grał Piotr Włodarczyk:Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »