Sport.pl

Łukasz Szukała zadebiutował w lidze rumuńskiej

Urodzony w Gdańsku obrońca, który całą swoją karierę spędził w klubach niemieckich i francuskich, na dobre zakotwiczył w Rumunii. Meczem z CS Mioveni zadebiutował w barwach Universitatei Cluj.
Szukała już poprzedni sezon spędził na rumuńskich boiskach. W Glorii Bistrita rozegrał 28 meczów i strzelił dwa gole. 27-letnim obrońcą niecały rok temu interesowała się Arka Gdynia. - Gdyby to była Legia, albo Wisła, to moglibyśmy porozmawiać - mówił wtedy.

Obrońca posiada dwa obywatelstwa, polskie i niemieckie. Urodził się w Gdańsku, ale wraz z rodziną wyemigrował do kraju naszych zachodnich sąsiadów już w wieku sześciu lat. Gry w piłkę uczył się m. in. w niemieckim TuS Fortuna 1884 oraz francuskim FC Metz. Był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. Po przejściu na szczebel seniorów, jesienią 2004 roku zakotwiczył na dłużej w TSV 1860 Monachium. Potem grał jeszcze w Allemanii Aachen.

W Cluj w minionym sezonie występował Peter Cvirik, znany z polskiej ekstraklasy obrońca, który przed angażem w Rumunii spędził półtora roku w Lechii Gdańsk.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »