KSW 23. Michał Materla przed wielką galą w Ergo Arenie

Mistrz Federacji KSW, Michał Materla na gali KSW 23 stanie do swojej drugiej obrony pasa. Jego przeciwnikiem będzie były zawodnik UFC, Kendall Grove. Zawodnik wypowiedział się o swoim przeciwniku - Grove jest klasowym zawodnikiem, przekrojowym o bardzo trudnych warunkach fizycznych, ale przez to, że narzucę mój styl walki, skończę go przed czasem.
Michał, jak pod względem zdrowotnym przebiegają twoje przygotowania do gali KSW23?

- Bez kontuzji. Tylko mikrourazy, a tak poza tym czuję się świetnie.

Okres przygotowawczy do pojedynku z Kendallem Grove rozpocząłeś od wyjazdu do USA i treningów w American Kickboxing Academy. Jak wspominasz wizytę w Ameryce?

- Bardzo dobrze, zostałem miło przyjęty. Dzięki swojej ciężkiej pracy zostałem przyjęty do AKA.

Co podczas tych wyjazdów udało ci się podpatrzeć nowego, czego w Polsce nie widziałeś?

- Tak naprawdę niuanse, detale w zapasach i stójce. Nasze treningi w Polsce nie odbiegają wiele od treningów w USA. Tam jest więcej sparingpartnerów.

Miłym akcentem w wyjeździe do AKA był fakt, że zostałeś pełnoprawnym zawodnikiem tego teamu. Czy oznacza to, że począwszy od najbliższej walki, będziesz walczył jako zawodnik AKA i Berserkers Team Szczecin?

- Nie. Zawsze będę wychodzić jako zawodnik Berserkerow, bo umiejętności nabyłem w tym klubie oraz w Skorpionie. O American Kickboxing Academy będę zawsze wspominał, bo dużo się tam nauczyłem, a przede wszystkim nabrałem pewności siebie.

Co tobie dał drugi już wyjazd do USA i wspólne treningi z najlepszymi zawodnikami na świecie?

- Tak jak wspomniałem - pewność siebie. Wiem również, że poziom najlepszych wcale nie jest nieosiągalny, a poziom mojego grapplingu stoi na wysokim poziomie.

8 czerwca na KSW23 staniesz po raz drugi do obrony mistrzowskiego pasa Federacji KSW. Twoim rywalem będzie "Da Spyder", czyli Kendall Grove. Zapewne widziałeś jego pojedynki, widziałeś jego konfrontację z Mamedem. Co możesz o nim powiedzieć?

- Jest klasowym zawodnikiem, przekrojowym o bardzo trudnych warunkach fizycznych, ale przez to, że narzucę mój styl walki, skończę go przed czasem.

Jak bardzo niewygodnym zawodnikiem ze względu na przewagę wzrostu będzie Grove?

- Wszystko zależy od tego, jak potoczy się walka. Jak ja narzucę swój styl, to jego atuty obrócą się w jego wady.

Twoim zdaniem stójka i zasięg nóg i ramion czy grappling jest większym atutem Amerykanina?

- Stójka.

Grove twierdzi, że do walki z tobą przygotowuje się jak nigdy do tej pory. Chce i wierzy, że to twoja ostatnia walka w obronie pasa. Co możesz mu odpowiedzieć na te jego bycie pewnym siebie?

- To jest mój ciężko zdobyty pas. Będę przygotowany na wszystko, co on będzie próbował.

Czy jest coś, co chciałbyś powiedzieć swojemu rywalowi na niespełna miesiąc przed galą?

- Trzymaj się! Pozdrów Hawaje!