Twarzą w twarz, czyli kto z kim podczas gali KSW

W dzisiejsze gali w Ergo Arenie będziemy mieli okazję oglądać kilka emocjonujących pojedynków. Sprawdź nasze typy.
105 kg: Marcin Różalski (rekord 1-0) kontra Vitalius Shemetov (8-9).

- To taka nasza nowa perełka - mówi o Różalskim właściciel federacji KSW Martin Lewandowski. Płocczanin odniósł sporo sukcesów w kick boxingu i w tajskim boksie, ale w formule MMA ma za sobą dopiero jedną, choć zwycięską walkę. Jego sobotni przeciwnik nie został wybrany przypadkowo. Rosjanin to także były kick boxer, zatem walka toczyć się będzie głównie w stójce. Z pewnością będzie też bardzo wyrównana. Doświadczenie przemawia zdecydowanie za Shemetovem, ale słynący z nieustępliwości i hartu ducha Różalski może w MMA mocno namieszać. Typ "Gazety": Remis.

93 kg: Jan Błachowicz (12-3) kontra Toni Valtonen (24-11).

Valtonen jest bardzo silny fizycznie, ale ma problemy z kondycją. Często puchnie w ostatnich rundach. Błachowicz nie ma takich problemów, w dodatku lepiej walczy w stójce i jeśli nie da się wcześnie obalić, to może zakończyć walkę szybko, nawet przez TKO. Polak ma też z Valtonenem rachunki do wyrównania. Na poprzedniej gali KSW Fin pokonał Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego, który po tej porażce zakończył karierę, a prywatnie jest... szwagrem Błachowicza. Typ "Gazety": Zwycięstwo Błachowicza. 84 kg: Michał Materla (14-3) kontra James Zikić (20-7-2).

Zikić już po raz trzeci będzie gościem na gali KSW. Swoje występy wspomina bardzo dobrze. Najpierw pokonał Daniela Dowdę na KSW 12 (to na niej Pudzianowski debiutował w MMA), a na marcowej KSW 15 wygrał, choć nie bez problemów, z Antonim Chmielewskim. Anglik jest bardzo dobry w stójce, praktycznie nie da się go sprowadzić do parteru. Materla to solidny zawodnik, ale to jednak nie ta półka. Typ "Gazety": Zwycięstwo Zikicia.

70 kg: Artur Sowiński (10-4) kontra Cengiz Dana (13-15).

Faworyt tej walki jest tylko jeden i jest nim 24-latek z Radzionkowa. Popularny "Kornik" jest zdecydowanie bardziej kompletnym zawodnikiem. Dana, który urodził się w Niemczech, ale ma tureckie korzenie, walczy co prawda bardzo spektakularnie. Ale jego domeną jest tylko kick boxing, najlepiej czuje się więc w stójce. Sowiński jest zaś bardziej uniwersalny. Ta walka powinna być dla niego łatwym przystankiem w drodze po pas mistrza KSW wagi lekkiej. Typ "Gazety": Zwycięstwo Sowińskiego.

95 kg: Attila Vegh (22-4-2) kontra Grigor Aschugbabjan (6-5).

Pierwotnie pochodzący z Armenii Aschugbabjan miał zmierzyć się z Karolem Bedorfem. Polaka z udziału w sobotniej gali wyeliminował jednak uraz kręgosłupa. W jego miejsce zakontraktowano Vegha, który jest sprawcą jednej z największych sensacji w europejskim MMA. Tydzień temu na fińskiej gali Rock and Brawl pokonał czołowego półciężkiego w Europie Marcusa Vanttinena, który pukał już do drzwi UFC (największej federacji MMA na świecie). Wynik tej walki stawia Słowaka w roli zdecydowanego faworyta. Typ "Gazety": Zwycięstwo Vegha.