Lotos Trefl Gdańsk dwukrotnie przegrał w sparingach

Srogiej lekcji beniaminkowi siatkarskiej PlusLigi udzielili siatkarze AZS Częstochowa. Czwarta drużyna poprzedniego sezonu dwa razy nie dała szans Lotosowi Trefl wygrywając w Ergo Arenie 4:0 i 3:0.
Z Dmytro Wdowinem ale bez reprezentantów Finlandii Mikko Oivanena i Mattiego Hietanena siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk rozegrali dwa mecze kontrolne przeciwko AZS Częstochowa. Nieobecność liderów drużyny była widoczna w poczynaniach gdańszczan, którzy nie byli w stanie nawiązać walki ani w piątek ani w sobotę.

W pierwszym spotkaniu już od pierwszych piłek widać było różnicę dzielącą oba zespoły. Częstochowianie bardzo szybko umieli wypracować sobie kilkupunktową przewagę, by w późniejszej fazie seta kontrolować przebieg meczu. Gospodarze zaś zupełnie nie radzili sobie z dobrze zorganizowanym zespołem AZS. Ponieważ pierwsze trzy sety szybko padły łupem siatkarzy z Częstochowy, trenerzy obu zespołów zdecydowali o rozegraniu jeszcze jednej partii. W niej również górą byli przyjezdni, którzy wygrali całe spotkanie 4:0.

W sobotę oba zespoły zmierzyły się w spotkaniu rewanżowym. Jego przebieg był bardzo podobny do spotkania w piątek. Gdańszczanie w żadnym elemencie nie mogli równać się z pewnie grającymi akademikami z Częstochowy. Jedynie w drugim secie momentami byli w stanie nawiązać równorzędną walkę. To jednak było zbyt mało na rozpędzony zespół gości, który zwyciężył w całym spotkaniu 3:0.

Przed rozpoczęciem sezonu ligowego gdańscy siatkarze rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. 24 września ich przeciwnikiem będzie drużyna Evivo Dueren, natomiast 25 września Lotos Trefl zmierzy się z Berlin Recycling Volleys.

16.09 - Lotos Trefl Gdańsk - AZS Częstochowa 0:4 (16:25, 16:25, 19:25, 12:25)

Lotos Trefl: Łomacz, Wołosz, Ratajczak, Wilk, Sobański, Świrydowicz, Serafin (libero) oraz Szczurek, Augustyn, Wdowin, M.Kaczmarek, Urbanowicz, B.Kaczmarek

17.09 - Lotos Trefl Gdańsk - AZS Częstochowa 0:3 (12:25, 19:25, 15:25)

Lotos Trefl: Szczurek, Wołosz, Augustyn, Urbanowicz, Sobański, M.Kaczmarek, B.Kaczmarek (libero) oraz Wdowin