Wygrana siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk w meczu towarzyskim

Siatkarze Lotosu Trefla kończą przygotowania do rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu sezonu Plus Ligi. Podopieczni Grzegorza Rysia biorą udział w silnie obsadzonym turnieju w Oleśnicy. W swoim pierwszym spotkaniu pokonali Evivo Düren 3:1
Zespół Evivo to trzeci zespół zeszłego sezonu Bundesligi i trzykrotny wicemistrz Niemiec. W zeszłym sezonie siatkarze z Düren doszli również do ćwierćfinału Pucharu CEV, w którym zostali wyeliminowani przez Asseco Resovię Rzeszów.

W spotkaniu z doświadczonym rywalem siatkarze Lotosu Trefl zaprezentowali się bardzo korzystnie. W składzie drużyny Grzegorza Rysia znaleźli się reprezentanci Finlandii Matti Hietanen i Mikko Oivanen, których zabrakło w meczach sparingowych z Tytanem AZS Częstochowa. Obecność obu Finów na parkiecie przełożyła się dobrą postawę całego zespołu. Gdańszczanie tylko w drugim secie, bardzo wyrównanym, secie musieli uznać wyższość Evivo, przegrywając do 24. W pozostałych górą byli już siatkarze Lotosu Trefl, zwyciężając w całym spotkaniu 3:1. W niedzielę Lotos Trefl zmierzy się drugim spotkaniu kontrolnym. Rywalem będzie drużyna aktualnego wicemistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys.