Siatkarze Lotosu Trefl przegrali z Asseco Resovią Rzeszów 0:3

Wciąż bez zwycięstwa pozostają w Plus Lidze siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk. Podopieczni trenera Grzegorza Rysia przegrali piąty mecz z rzędu - tym razem z Asseco Resovią Rzeszów 0:3
W pierwszym secie Trefl był w stanie zatrzymać napór siatkarzy Resovii tylko do pierwszej przerwy technicznej. Później do głosu doszli gospodarze, którzy odskoczyli na 14:10, by po chwili powiększyć prowadzenie 19:12. Końcówkę gospodarze zagrali wprost koncertowo, dając zdobyć gdańszczanom zaledwie dwa punkty. Dobrą grę Resovia kontynuowała w drugiej partii. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 4:1, by konsekwentnie pilnować przewagi do stanu 16:12. Swoją dominację w drugim secie rzeszowianie potwierdzili znów w końcówce partii, którą ostatecznie wygrali do 16. Najwięcej emocji było w secie trzecim. Siatkarze z Gdańska wyszli nawet na prowadzenie 18:14, jednak nie byli w stanie utrzymać swojego prowadzenia i pozwolili gospodarzom na odrobienie strat. Ostatecznie rzeszowianie triumfowali i w tej partii do 24 i w całym meczu 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:14, 25:16, 26:24)

Asseco Resovia: Lukas Tichacek, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski, Gyorgy Grozer, Paul Lotman, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Wojciech Grzyb

Lotos Trefl: Grzegorz Łomacz, Dmitro Vdovin, Waldemar Świrydowicz, Rafał Augustyn, Mikko Oivanen, Matti Hietanen, Bartosz Kaczmarek (libero) Patryk Szczurek, Daniel Wilk, Michał Kaczmarek, Maciej Wołosz