Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk wreszcie wygrali. Pierwszy egzamin zdany wzorowo

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk zaliczyli pierwszy poważny egzamin w obecnym sezonie PlusLigi i zdobyli debiutanckie punkty. Po zwycięstwie 3:0 z Indykpolem AZS Olsztyn mają ich już trzy.
Dlaczego pierwszy ważny sprawdzian gdańskich siatkarzy przypadł dopiero na 6. kolejkę? Ponieważ wcześniej grali on wyłącznie z potentatami PlusLigi, a w tych spotkaniach nikt nie oczekiwał cudów i punktów. Kiedy jednak w Ergo Arenie pojawił się Idykpol nie mieli wyboru. Pożądana wręcz była walka o pierwsze w sezonie punkty. Gdańscy siatkarze zapowiadali ogromną motywację. Potwierdzenie ich słów przyszło już w pierwszym secie. Niby na boisku trwała wyrównana walka, ale co jakiś czas gospodarze wyrywali kolejne punkty, budując spokojnie przewagę. Wysoki poziom prezentował blok Lotosu Trefl. Tego co nie udało się skończyć atakiem, gdańszczanie byli w stanie naprawić szczelnym murem pod siatką. Właśnie blokiem wyszli na prowadzenie 11:8. Następnie po skutecznych akcjach niezawodnego Mikko Oivanena na drugą przerwę techniczną schodzili wygrywając 16:12. Olsztynianie grając niepewnie na przyjęciu nie mogli dorównać Lotosowi Trefl. Nie pomagało im nawet wyłączanie z gry w wielu akcjach rozgrywającego gdańszczan Grzegorza Łomacza. Z całkiem niezłym skutkiem wyręczał go m.in. środkowy Artur Augustyn, który także nękał gości atomową zagrywką. Właśnie takim serwisem zakończył on pierwszy set. Druga partia przyniosła początkowo nieznaczną przewagę Idykpolu. Przy prowadzeniu gości 7:5 kontuzji doznał jednak czołowy siatkarz olsztyńskiego zespołu Metodi Ananiew. Bułgar został zniesiony z parkietu na noszach. Lotos Trefl od razu podkręcił tempo i zaczął stawiać na sprawdzone elementy gry. Po bloku Waldemara Świrydowicza prowadził 22:18, ale wówczas w gdańszczanach obudziły się demony poprzednich meczów. Lotos Trefl nie potrafił kończyć ataków i zrobiło się 24:23. Ale po czasie dla trenera Grzegorza Rysia piłka powędrowała do Oivanena i pierwszy punkt zdobyty przez gdańszczan w sezonie 2011/2012 stał się faktem. Ostatni set, to już całkowita dominacja gdańszczan, która pozwoliła odnieść efektowne zwycięstwo.

Lotos Trefl Gdańsk - Idykpol AZS Olsztyn 3:0. Sety: 25:20, 25:23, 25:18. Lotos Trefl: Hietanen, Oivanen, Wdowin, Świrydowicz, Łomacz, Augustyn, B. Kaczmarek (libero) oraz Wilk, Szczurek, Wołosz. Idykpol: Hernan, Yudin, Ananiew, Gunia, Siezieniewski, Hain, Mierzejewski (libero) oraz Winnik, Ferens, Kadziewicz, Stelmach.

Pozostałe mecze 6. kolejki: Fart Kielce - Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów - Delecta Bydgoszcz, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika Warszawska, Asseco Resovia - Tytan AZS Częstochowa.