PlusLiga. Dwa oblicza Lotosu Trefl Gdańsk. Drugie zwycięstwo gdańskiego beniaminka

Lotos Trefl Gdańsk wygrał po tie breaku z Fartem Kielce. Gdańszczanie powinni zwyciężyć zdecydowanie za trzy punkty, ale nie potrafili utrzymać równego tempa gry przez całe spotkanie.
Lotos Trefl przystąpił do niedzielnego starcia osłabiony brakiem Waldemara Świrydowicza, Podstawowy środkowy gdańszczan musiał usiąść na trybunach ze względu na uraz mięśni brzucha. Całkiem nieźle zstąpił go Michał Kaczmarek, który już w pierwszym secie udowodnił, że potrafi radzić sobie w wyjściowym skaldzie. Problemy, z wyczyszczeniem z bloku siatki miał za to Grzegorz Łomacz. Kiedy jednak jego koledzy nie kombinowali i obijali ręce rywali natychmiast im odskakiwali. I tym sposobem gospodarze wygrali pierwszą partię. W drugiej Fart zdecydowanie wzmocnił zagrywkę i powstrzymał Mikko Oivanena. Po drugiej przerwie technicznej, Fin został dwa razy z rzędu zablokowany, a kielczanie zbudowali przewagę, której nie oddali do końca. O tym, że to spotkanie może być jeszcze bardziej nieprzewidywalne przekonaliśmy się w dwóch kolejnych partiach. Najpierw, to Lotos Trefl zagrał koncertowo, a rywale, nawet gdyby na boisku przebywali w dwunastu nie zmieniliby losów trzeciego seta. Rolami oba zespoły zamieniły się w kolejnej odsłonie spotkania. Gospodarze z niewiarygodnie precyzyjnych stali się zupełnie nieefektywni (duża zasługa w tym trenera gości, który zmienił ustawienie zespołu) i równie szybko jak wygrali wcześniejszy set, tak pozwolili doprowadzić rywalom do tie breaka.

Decydujący o zwycięstwie set był walką Matti Hietanena (najpewniejszy punkt Lotosu Trefl w całym meczu, nie bez przyczyny uznany graczem spotkania) i Oivanena z liderami Farta: Xavierem Kapferem i Marcusem Nilssonem. Mniej błędów popełniła pierwsza dwójka, a to pozwoliło zwyciężyć gdańszczanom.

Lotos Trefl Gdańsk - Fart Kielce 3:2. Sety: 25:22, 20:25, 25:14, 16:25, 15:10. Lotos Trefl: Hietanen, Oivanen, Łomacz, M. Kaczmarek, Wołosz, Augustyn, B. Kaczmarek (libero) oraz Szczurek, Wdowin, Wilk. Fart: Zniszczoł, Buszek, Kapfer, Pujol, Kamiński, Nilsson, Żurek (libero) oraz Kozłowski, Król, Pawliński.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:0, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 2:3, Asseco Resovia - Delecta Bydgoszcz 3:1, Tytan AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska 2:3.